Advert
Advert
Advert

AK PARTİ KENDİ İÇİNDEKİ ÇEKİŞMELERİ BİTİRMEDEN BAŞARILI OLAMAZ

AK PARTİ KENDİ İÇİNDEKİ ÇEKİŞMELERİ BİTİRMEDEN BAŞARILI OLAMAZ
AK PARTİ KENDİ İÇİNDEKİ ÇEKİŞMELERİ BİTİRMEDEN BAŞARILI OLAMAZ
Bu içerik 4087 kez okundu.
Advert

Hafta sonu Genel Merkezden görevli bir heyet AK Parti’de il genel ve belediye meclis üyelikleri ile ilgili bir takım istişarelerde bulunmak üzere Çanakkale’deydi.

İl Başkanlığının resmi sayfasından yapılan paylaşımda aynen şöyle diyordu;

‘Genel Merkezimizin görevlendirmesi ile 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçime yönelik İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri hususunda değerlendirmelerde bulunmak üzere Çanakkale’mize gelen inceleme ve onay komisyonu…………………………………………..AK Kadroları belirlemek üzere komisyon çalışmalarını tamamladı.’

Bu demek oluyorki AK Parti’de il genel ve belediye meclis üyelikleri için isimler ve sıralamalar belirlendi.

Kulislere sızan isimlere baktığımızda listede belediye başkan adayı Ayhan Gider’in değil de milletvekillerinin etkili olduğu görülüyor. Ayhan Gider’in en sevmediği konuların başında işine karışılmasının geldiğini onu tanıyanlar çok iyi bilir.

İl Genelde Merkezde 1.Sıra proje belediye başkan aday adayı Tülay Ömercioğlu,İlçelerde ise ilçe başkanlarının isimlerini geçen yazımızda vermiştik. Umurbeyin çizilmiş başkanının da il genel olmak için kulis yaptığı konuşuluyor ama şansını zorlamasa iyi olacak.

Belediye meclis üyelerine şöyle bir göz attığımızda ise parti kurucularının ve yakınlarının ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Siyaset babadan oğullarına ve kızlarına geçecek bir özellik değil.

Karel İnşaat Esra Yüksel, Cura Otel Nilgün Göksel, Çilek Mobilya Levent Şahin, Eski İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüseyin Aytop, Doktor Yahya Aydın, Yeşim Karadağ, Turgay Güleç gibi isimleri bu dönem belediye meclisinde göreceğiz. 30 Kişilik listede çok sayıda yeni isim var fakat oy aritmetiğine göre ilk 10 kişi meclise gireceği için 12.sıradan sonrası çokta kimsenin umrunda değil.

Belediye meclis üyelikleri belirlenirken vekillerin listeye müdahil olduğu hatta bazı isimlere o bunun adamı onu listeye alma gibi müdahalelerde bulunduğu parti kulislerinde oldukça sıkıntı yaratmış durumda. Vekillerin önünde Çanakkale ile ilgilenilmesi gereken bir sürü konu varken hala partide ki iç hesaplaşmalar ile ucuz polemiklere girmesi AK Parti’de başarının gelmemesinin sebebi olarak gösteriliyor. Kordonda iki tur atarak Çanakkale’nin vekili olmuyorsunuz ,GESTAŞ’ın ekonomik durumu ortadayken, İstanbul uçak seferleri iptal olmuşken, Çanakkale’de onlarca esnaf kepenk kapatıyorken bu konular ile ilgilenmesi gereken vekil çıkıyor bu bunun adamı bunu listeye almayın diyor. Merkezde bu kadar zaafiyet varken hep ilçelerde ve köylerde geziliyorsa merkez gözden çıkarılmış demektir. AK Partinin bir an önce iç hesaplaşmalarını bitirip yerel seçimlere yoğunlaşması lazım.

Kontenjan adayı olarak eski İYİ Parti il başkanına teklif gitmiş kendisi de bu teklifi değerlendireceğini iletmiş. Merkezde MHP İle yapılacak olası ittifakta MHP Başkan adayı Hakan Pınar adaylıktan çekilecek ve diğer Kontenjan adayı da Hakan Pınar olacak. 

UMURBEY DEVE GÜREŞLERİ ANEKTODU

Dün Umurbey’de geleneksel deve güreşleri yapıldı. Şöyle bir fotoğraflara göz attım da tek bir Ak Partili yönetici yoktu. Atalarımızın

'NE OLDUM DEMEMELİ NE OLACAĞIM DEMELİ ‘ lafı aklıma geldi. Kim bilir belki il genel meclis üyesi olunabilir..

Kalın sağlıcakla.Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu