Advert
Advert
Advert

Çanakkale’nin Kadınlarından Coşkulu Buluşma

Çanakkale’nin Kadınlarından Coşkulu Buluşma
Çanakkale’nin Kadınlarından Coşkulu Buluşma
Bu içerik 1344 kez okundu.
Advert


Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Kadın Kolları, düzenlenen coşkulu kahvaltıda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile buluştu. Kahvaltıya Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Zeynali katıldı. Organizasyonda yeni dönem kadın Belediye Meclis Üyesi Adayları, İl Genel Meclis Üyesi Adayı tanıtıldı.
Kahvaltının ardından “Atatürk’ün kadınları” olarak hitap ettiği kadınlara yeni dönem kadın adaylarını takdim eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; ilk olarak eşi Hale Gökhan’ı sahneye davet etti. Ardından sahneye takdim edilen kadın adaylar; Rebiye Turan Ünüvar, Fatma Kaynaş, Gülay Güney Sarıkaya, Güneş Pehlivan, Birten Sarıbaş, Bilge Şimşek, Süheyla Eriş, Ahu Tümer, Emine Kardelen kentin kadınlarını selamladı.
 
Birliktelik, coşku, alkışlar ve sloganlarla geçen kahvaltıdan başlıklar;

“Huzurlu belediye Çanakkale’de var”

Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Zeynali: “Yerel yönetimlerimizdeki temel ilkelerden olan; kimseyi ötekileştirmeyen, hoşgörülü, şeffaf bütçeli, yoksulluğun olmadığı, çocukların yatağına aç girmediği, üreten, kültürel mirasımızı koruyarak hayata geçiren, kentteki canlılarla hakların korunduğu, çocukların parklarda oynadığı alanları istiyoruz. Esnafıyla, işçisiyle, kadınlarıyla, öğrencisiyle birlikte mutlu huzurlu belediyeler istiyoruz. İşte bu belediyecilik Çanakkale’de var.”

“Çanakkale kadının elinde büyür”
İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol: “Karşıda yatan şehitlerimize borcumuz var. Alacağımız dersler var. Şimdi bizleri Çanakkale’de yeneceklerini zannedenler var. Çanakkale’yi verecek miyiz? Veriyor muyuz? Çanakkale bizim mi? Çanakkale kadındır. Çanakkale kadının elinde büyür. Çanakkale kadınla var. Çanakkale’yi kimselere vermeyeceğiz.”

“Çanakkale yerelinde iktidarı var eden ve geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan kadınlarımız”
Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık: “Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlığının temeli olan, Cumhuriyet Halk Parti’li evlatları yetiştiren kadınlarımız, Çanakkale yerelinde iktidarı var eden ve geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan kadınlarımız… Çanakkale Türkiye’nin göz bebeği, Çanakkale’de yaşamak huzur… Çanakkale Genel Merkez’in 7-8 ili örnek gösterirken İstanbul ile başlayıp Çanakkale ile bitirdiği bir fragmanla geleceğe güvenle bakacağımız yer. Bu siz kadınlarla gerçekleşiyor. Bunun bilincindeyiz.”

“Çanakkale’ye bahar erken geldi”

İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Geçtiğimiz günlerde gençlerimizle bir araya geldik. Bugün kadınlarımızla beraberiz. 31 Mart’ta tüm Türkiye’de çiçekler açacak, bahar gelecek ama Çanakkale’de bahar erkenden geldi. Çanakkale’de seçimlerin sonucu belli. Çanakkale’de çiçekler açtı, Çanakkale’ye bahar geldi. Bunun en önemli nedeni siz değerli kadınların gösterdiği performanstır, gayrettir. Çanakkale örgütü bu kadar güçlüyse, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale’de bu kadar oy alıyorsa bunları sizlere borçluyuz. Her zaman, her yerde, herkese söylüyoruz; Çanakkale’deki kadın örgütlenmesi Türkiye’ye örnektir. Kadınlarımızın gücü sayesinde milletvekili olan arkadaşımız, önce Genel Başkan Yardımcısı oldu, şimdi ise Genel Sekreter oldu. Sayın Muharrem Erkek’e başarılar diliyorum.”


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu