hediye patlayan kutu

sex hikayeleri

sex hikaye

medyum

beylikdüzü escort

Advert
Advert

ÇANAKKALE’DE CUMHUR İTTİFAKI SEÇİMİ NASIL ETKİLER?

ÇANAKKALE’DE CUMHUR İTTİFAKI SEÇİMİ NASIL ETKİLER?
ÇANAKKALE’DE CUMHUR İTTİFAKI SEÇİMİ NASIL ETKİLER? Bluetoothqfu
Bu içerik 4163 kez okundu.
Advert

Yaklaşık 1 aydır yazılarımda Çanakkale‘de başkan adaylarını ele alıyorum, seçime kadar bazı ekstrem durumlar oluşunca da yazılarımda işlediğim konuları değiştireceğimi sizlere beyan ederek başlamak istiyorum.

Çanakkale’de geçtiğimiz hafta MHP’nin belediye başkan adayı Hakan Pınar genel merkezlerce yapılan görüşmelerin sonucu gereği AK Parti belediye başkanı Ayhan Gider’in lehine adaylıktan çekildiğini ve il başkanlığı görevine devam edeceğini ve Çanakkale’de cumhur ittifakının yerel seçimlerde de uygulanacağını deklare eden bir sosyal medya mesajı ile duyurdu. 

Mevcut duruma bakılırsa AK Parti ile MHP'ye gönül verenler Ayhan Gider etrafında birleşecek. Bu kararın seçimlere ne gibi etkisi olacağı sonuçlarına bakmak için

1-2  veriyi ilginize sunuyorum.

2014 yılında yapılan seçim sonuçlarına bir göz atalım;

CHP’nin adayı Ülgür Gökhan  %54,36’lık oy oranı ile 38.447 oy aldı. AK Partinin adayı Mehmet Daniş ise %35,89' luk oy oranı ile 25.382 oy aldı. MHP’nin adayı Halil Rüştü Akgün İse %7,35‘lik oy oranı ile 5.199 oy aldı. Tabi o zaman siyaset sahnesinde İYİ Parti yok.  Sadece bu sonuçlara bakıldığında seçmen sayısının arttığı son seçimde İYİ Parti’nin Çanakkale merkezde 3. parti olduğu düşünülürse merkezde CHP - İYİ Parti İttifakı, cumhur ittifakına göre oldukça favori gözüküyor. 

24 Haziranda yapılan seçimlere göre ise;

Çanakkale Merkezde CHP 46.242, AK Parti 29.759, İYİ Parti 22.207, MHP İse 6.780 oy aldı. Ben hiç yorum yapmadan size verileri sundum matematiği iyi olan bu hesaptan bir formül çıkarsın. Bu sonuçlara göre Ülgür Başkan favori gözükse de seçim sandıkta kazanılır. Seçime 1.5 aydan kısa bir süre kaldı gönüllere giren bu seçimi alacak. AK Parti’de aday adayı olan ve neredeyse her gün sosyal medyadan belediye paylaşımı ve güçlü bir propoganda yapan eski il başkanları sahada gözükmüyor. Belediye meclisine gireceği geçtiğimiz hafta kulislere düşen önceki dönem il başkanı Yeşim Karadağ, Ayhan beyin programlarında ve perde arkasında boy göstermeye başladı. Proje aday adayı ve eski il başkanları nerede? Sormak isterim sizin dava sevdanız aday adaylığı bitene kadar mıymış?

EZİNE SKM AÇILIŞI

Hafta sonu bir dizi programı için Çanakkale’de olan Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katılımı ile Ezine’de SKM açılışı yapıldı. Açılışta gözüme çarpan bir konuyu dile getirmeden edemeyeceğim. Mevcut Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu açılışta yoktu. Bülent Turan’ın, Babaoğlu’na Ezine 1.sıra il genel meclis üyeliği teklifi ettiği oradan da İl Genel Meclis Başkanı yapacağı sözü vermesi Haluk Başkan tarafından red edilmiş. Haluk Başkan açılışa da katılmayarak bu konuda Turan’a karşı hamle yapmış gibi gözüküyor. 31 Mart akşamı Ezine’de alınacak başarısız sonuç Bülent Turan’ın başını ağrıtacağa benziyor. Açılışta belediye başkanının olmaması ciddi bir sorun. Bu tepki belki de Turan'a.

ÖLÜM TEHDİDİ MEVZUSU

Geçtiğimiz haftaya damga vuran olaylardan biriside AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’a bir densiz tarafından atılan ölüm tehdidi mesajı. 1589 whatsapp mesajı okunmamış olan sayın Turan alıp bu mesajı sosyal medya mecralarında paylaştı. Tamam yapılan büyük densizlik, Türkiye Cumhuriyetinde kimse kimseyi böyle tehdit edemez ama bu paylaşımdan sonra Çanakkale’de rol çalmak isteyen herkes, yalama gazeteciler Bülent Turan’ı yedirmeyiz, takipteyiz, vururuz, kırarız vb. gibi saçma sapan mesajlar ile Bülent Bey'e sözde yalakalık yaparak destek olmak istediler. İnsanlar ayrıştı, kutuplaştı bir anda. Bu tür durumlarda yapılacak şey çok basit burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti tehdidi eden belli. Avukatsınız aynı zamanda gidersiniz polise savcıya başvuru yaparsınız, bu beni tehdit etti dersiniz gerekli işlem yapılır. Seçim öncesi bu şekil ucuz polemikler ile mağdur rolü oynamak kimseye bir şey kazandırmaz.

Ayrıca yakın zamanda iki vekilimize ve vali özel kalemi Cem Bey'e bir konu hakkında bilgi verdik.

İki istihbaratçının Bir Vatandaşı  kim talimat verdiyse ev, iş adresi, yakınlarını takip ettiğini, belge ve bilgi olmasına rağmen bu husustaki şikayeti havada bekliyor. Aynı duyarlılığı Sn. Vekiller Sizden ve Sn. Vali'den de Bekliyoruz. Vekile olunca tehdit, normal vatandaşa oldu mu randevu bile verilmiyor.

Kalın Sağlıcakla..Göksel ACARAYAdvert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bozcaada Yerel Tatlar Festivali İçin Geri Sayım Başladı.
Bozcaada Yerel Tatlar Festivali İçin Geri Sayım Başladı.
Yüzlerce Karıncanın Yiyecek Telaşı Tatilcilerde Deprem Tedirginliği Yarattı
Yüzlerce Karıncanın Yiyecek Telaşı Tatilcilerde Deprem Tedirginliği Yarattı