Advert
Advert

Böbrek Damarına Takılan Stent Sayesinde Sağlığına Kavuştu

Çoklu ilaç tedavisine rağmen tansiyonu düşmeyen 52 yaşındaki erkek hastaya RENAL STENT uygulandı.

Böbrek Damarına Takılan Stent Sayesinde Sağlığına Kavuştu
Böbrek Damarına Takılan Stent Sayesinde Sağlığına Kavuştu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2578 kez okundu.
Advert

Çoklu ilaç tedavisine rağmen tansiyonu düşmeyen 52 yaşındaki erkek hastaya  RENAL STENT uygulandı. Hastanemizde ilk defa yapılan ve Koroner Anjiyografi ünitesinde gerçekleştirilen uygulama sonrasında yarım saati takiben hastamızın tansiyonunun normal sınırlara düştüğü gözlendi.

Daha evvel gittiği sağlık merkezlerinde verilen ilaçlara rağmen tedaviye cevap vermeyen hastamıza “Dirençli Hipertansiyon ve Renal Arter Stenozu” tanısını koyan aynı zamanda hastamıza yapılan işlemi gerçekleştiren Kardiyoloji Uzmanı Dr. Sefa Sural vermiş olduğu bilgilerde “Polikliniğimize kullandığı ilaçlara rağmen düşmeyen yüksek tansiyon şikâyetiyle gelen hastamızın yapılan muayenesinde  sağ renal arterinde üfürüm renal arter renkli dopplerinde şüpheli darlık görüldü.  Yapılan renal anjiyografi işleminde böbrek damarında darlık tespit edilen hastamızın ameliyatsız ve çok kısa bir sürede uygulanan balon stent işlemi uygulanarak damarı açıldı. Hasta  1 gün gibi kısa bir sürede sağlığına kavuşarak taburcu edildi” dedi.

İnsan sağlığı her şeyden önemlidir diyen Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali gün geçtikçe gelişmenin ve yeniliklerin devam edeceğini belirterek Anjiyografi ekibini tebrik etti.

 

#çanakkale #renalstent #kardiyoloji #koroner #anjiyografi #hipertansiyon #böbrekdamarı hastane #ameliyat #güncel #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ayvacık Açıklarında Gırgır Teknesi Karaya Oturdu
Ayvacık Açıklarında Gırgır Teknesi Karaya Oturdu
Çanakkale'de Durdurulan Kamyonetten 65 Mülteci Çıktı
Çanakkale'de Durdurulan Kamyonetten 65 Mülteci Çıktı