Advert
Advert
Advert

Obezite Okulu 4. Dönem Katılımcıları Çalışmalarına Devam Ediyor

Obezite ile mücadele etmek ve sağlıklı yaşamayı öğretmek amacıyla kurulan Obezite Okulu, 4. Dönem öğrencileri ile çalışmalarına devam ediyor.

Obezite Okulu 4. Dönem Katılımcıları Çalışmalarına Devam Ediyor
Obezite Okulu 4. Dönem Katılımcıları Çalışmalarına Devam Ediyor Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 629 kez okundu.
Advert

Obezite ile mücadele etmek ve sağlıklı yaşamayı öğretmek amacıyla kurulan Obezite Okulu, 4. Dönem öğrencileri ile çalışmalarına devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi’nde hizmet vermekte olanokulda; açık hava yürüyüşleri, spor aktiviteleri, step, pilates ve teorik ders anlatımları yapılmasıyla, katılımcılar hem sağlıklı beslenme hakkında bilgilenirken hem de fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmaktadır.

Önceki dönemde açılanobezite okullarıöğrencileri de yapılan çalışmalara katılırken, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite devamlılığı sağlanmıştır. Katılımcılarda sağlıklı bir şekilde ağırlık kaybı yaşandığı, diz ve bel ağrılarının azaldığı, daha rahat nefes alabildikleri,  beslenme şekillerinin değiştiği ve fiziksel aktivite alışkanlığı kazanıldığı gözlemlenmektedir.

Programda son haftalara girilirken; yapılacak detaylı ölçüm ve yazılı sınav sonunda en başarılı katılımcılar “koç öğrenci” olarak seçilecek ve bir sonraki programlarda görev alacaklardır. Dedi.
       

 

#çanakkale #obezokulu #ÇanakkaleİlSağlıkMüdürlüğü #sağlık #güncel #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kent Müzesinde Online Buluşma
Kent Müzesinde Online Buluşma
Ezine'de Tarihi Eser Operasyonu: 2 Gözaltı
Ezine'de Tarihi Eser Operasyonu: 2 Gözaltı