Advert
Advert
Advert

Çanakkaleli Pazarcı, Geliri Depremzedelere Bağışladı

Çanakkale’nin Biga ilçesinde pazarcılık yapan Mehmet-Leyla Kalkan çifti, açtıkları meyve tezgahından tüm gün boyunca elde edecekleri geliri Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere bağışlayacaklarını duyurdu.

Çanakkaleli Pazarcı, Geliri Depremzedelere Bağışladı
Çanakkaleli Pazarcı, Geliri Depremzedelere Bağışladı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1353 kez okundu.
Advert

Çanakkale'nin Biga ilçesinde pazarcılık yapan Mehmet-Leyla Kalkan çifti, açtıkları meyve tezgahından tüm gün boyunca elde edecekleri geliri Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere bağışlayacaklarını duyurdu.

Elazığ ve Malatya'daki büyük depremin ardından bölgede yaralar sarılmaya başladı. Türkiye'nin dört bir yanından yardımların yağdığı depremzedeler için dikkat çeken bir çalışmaya da Çanakkale'nin Biga ilçesinde pazarcılık yapan Mehmet-Leyla Kalkan çifti imza attı. Biga'daki çarşamba pazarında "Bu tezgahın bugünkü geliri depremzedelere bağışlanacaktır" yazılı branda afişiyle tezgah açan ve gün boyunca elde edilecek olan tüm gelirleri deprem bölgesine bağışlayacaklarını duyuran çift, depremzedelere ellerinden geldiği kadar destek olmak istediklerini dile getirdiler.

“Bugün onlara ise yarın bize olabilir”

Eşiyle birlikte pazarcılık yapan Leyla Kalkan, vefat eden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara ise şifa dileyerek başladığı konuşmasında, “Öncelikle Malatya'da ve Elazığ'da yaşanan deprem dolayısıyla herkese geçmiş olsun. Hayatını kaybedenlere baş sağlığı diliyoruz. Bugün onlara ise yarın bize olabilir. Bu yüzden biz de eşimle bugün elde ettiğimiz gelirin hepsini kardeşlerimize gönderiyoruz. Allah bir daha böyle afetler vermesin" dedi.

#çanakkale #biga #depremzede #bağış #Elazığ #güncel #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İŞKUR Hayatın Her Aşamasında, Öğrencilerin Yanında
İŞKUR Hayatın Her Aşamasında, Öğrencilerin Yanında
Biga'da 16 Köpeğin Zehirlenerek Öldürülmesinde 2 Zanlı Yakalandı
Biga'da 16 Köpeğin Zehirlenerek Öldürülmesinde 2 Zanlı Yakalandı