Advert
Advert
Advert

Muharrem ERKEK "Çanakkale Zaferi Hiçbir Şeyle Kıyaslanamaz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Muharrem ERKEK
Muharrem ERKEK Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1066 kez okundu.
Advert

CHP’li Erkek mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Çanakkale Savaşı; Dünyanın en büyük savaşlarından biridir, ama aynı zamanda barış demektir. Kardeşlik ve centilmenlik anlamına gelir.

Çanakkale'de; Vatan savunması için binlerce şehit verdik. Ancak milletin, yeni ve bağımsız bir devletin dirilişini sağladık.

Çanakkale Zaferi; Kanla sulanmış toprağın, kan kırmızısı olan denizin üstünde, mavi gökyüzünün altında özgürce yaşamamızın mimarı, kurtuluşun ve kuruluşun önderi ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün tarihte parladığı başarıdır.

Kadını erkeği, genci yaşlısı, doğulusu batılısı, söz konusu vatan toprağı denilince neler yapabileceğini Çanakkale'de göstermiştir.

İşgal varsa ve bağımsızlığımıza kastedilmişse "neden, nerede ve ne için" diye sorulmayacağının göstergesidir Çanakkale.

 

Değerli Basın Mensupları,

Günümüzde ilginç söylemlerle karşılaşıyoruz. Bunlar tarihi olarak büyük yanılgılardır.

Çanakkale Savaşları, Kurtuluş Savaşı ve destansı yurt savunmaları hiçbir şeyle kıyaslanmamalıdır. Kimse kendisini cephede ölüm emri veren, başka ülkelerin toprakları ve iç işleriyle değil, yurduyla ilgilenen, barışı yurtta ve dünyada savunan, aklın ve cesaretin sembolü Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e benzetmemelidir.

Bir savaşa ev sahipliği yapsa da barışın ve kardeşliğin kenti olarak anılan Çanakkale'den, büyük zaferin 105. yılını kutlar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anarım.”

 

 

 

#Çanakkale #MuharremErkek #18MartÇanakkal DenizZaferi #105.yıl #ŞehitleriAnmaGünü #ÇanakkaleRuhu 18MartÇanakkaleDenizZaferi #Başkomutan #MustafaKemalAtatürk #Güncel #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İŞKUR Hayatın Her Aşamasında, Öğrencilerin Yanında
İŞKUR Hayatın Her Aşamasında, Öğrencilerin Yanında
Biga'da 16 Köpeğin Zehirlenerek Öldürülmesinde 2 Zanlı Yakalandı
Biga'da 16 Köpeğin Zehirlenerek Öldürülmesinde 2 Zanlı Yakalandı