Advert
Advert
Advert

Çanakkale'de Koronavirüs Nedeniyle Feribot Seferleri Azaltıldı

Çanakkale’de boğaz ve ada hatlarında araç ve insan taşımacılığı yapan Gestaş, koronavirüs salgını nedeniyle feribot seferlerinin sayısını azalttığını duyurdu.

Çanakkale'de Koronavirüs Nedeniyle Feribot Seferleri Azaltıldı
Çanakkale'de Koronavirüs Nedeniyle Feribot Seferleri Azaltıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1346 kez okundu.
Advert

Çanakkale'de boğaz ve ada hatlarında araç ve insan taşımacılığı yapan Gestaş, koronavirüs salgını nedeniyle feribot seferlerinin sayısını azalttığını duyurdu.


Koronavirüse karşı tedbir alan Gestaş, feribot seferlerinde azaltmaya gitti. Bozcaada- Geyikli arasında bir günde toplam 8 sefer yapılırken 6'ya, Çanakkale-Eceabat hattında bir günde toplam 38 sefer yapılırken 30'a, Çanakkale- Kilitbahir hattında da bir günde toplam 63 sefer yapılırken 36'ya düşürüldü.


Konuya ilişkin Gestaş resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada; “ Yolcularımızın dikkatine! Ülkemiz genelinde koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığı tavsiyesiyle başlatılan 'evden çıkmama' tedbirleri doğrultusunda; yaya yolcu sirkülasyonunun daha fazla olduğu Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir Boğaz hatları ve Geyikli-Bozcaada ada hattında geçici süreyle sefer sayılarında azaltmaya gidilmiştir. Gemi ve iskelelerimizde gerçekleştirdiğimiz dezenfekte çalışmaları, özellikle kapalı alanlardaki daha sık temizlik uygulamaları salgın hastalık riskine karşı aldığımız başlıca önlemler arasındadır. Sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için sosyal mesafenizi korumaya, zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya özen gösteriniz” ifadelerine yer verildi.

#Çanakkale #KoronaVirüs #Sefer #Feribot #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kedi Köyünde Sağlık Taramaları Devam Ediyor
Kedi Köyünde Sağlık Taramaları Devam Ediyor
Çanakkale İŞKUR’dan ASSOS Otellerine Ziyaret
Çanakkale İŞKUR’dan ASSOS Otellerine Ziyaret