Advert
Advert
Advert

Lapseki'de Pazara Dışarıdan Esnaf Alınmadı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde Cumartesi günleri şehir içine kurulan halk pazarına korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında dışarıdan esnafların girişine izin verilmedi.

Lapseki'de Pazara Dışarıdan Esnaf Alınmadı
Lapseki'de Pazara Dışarıdan Esnaf Alınmadı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 5006 kez okundu.
Advert

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde Cumartesi günleri şehir içine kurulan halk pazarına korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında dışarıdan esnafların girişine izin verilmedi.


Sadece sebze ve meyve reyonlarının yer aldığı pazarda yerli esnaf tezgahlarını süslüyor. Seyyar Pazarcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Kavas konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından alınan karar gereği her Cumartesi kurulan halk pazarında sadece sebze, meyve ve temizlik ürünlerinin yer aldığı reyonların açılmasına izin verdik. Pazarda giyim, ayakkabı, oyuncak gibi zaruri olmayan ihtiyaçların satışına izin verilmiyor. Yoğunluğun azaltılması için tezgahlar arasında 3 metrelik mesafe ayarlandı. Esnaf arkadaşlarımız gıda maddelerini 1 kilogram olacak şekilde ambalajlayarak satışa hazır hale getirdi. Ben sağduyulu davranan tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum" dedi.


Zabıta ekipleri bilgilendirme stantları kurdu


Zabıta ekipleri de ‘Panik yok, tedbir var' sloganıyla halk pazarının belirli noktalarına stant kurdu. Gün içinde vatandaşlara ve esnaflara kolonya ikramında bulunan zabıtalar, korona virüsüne karşı bilinçlendirme çalışmalarını yürütecek.

 

 

 

#Çanakkale #Lapseki #Zabıta #Koronavirüs #pazar #güncel #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İŞKUR TÜM BİRİMLERİYLE KAMPÜSTE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELİYOR
İŞKUR TÜM BİRİMLERİYLE KAMPÜSTE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELİYOR
İŞKUR ÖĞRENCİLERE BEDEN DİLİNİN KULLANIMI KONULU SEMİNER VERDİ
İŞKUR ÖĞRENCİLERE BEDEN DİLİNİN KULLANIMI KONULU SEMİNER VERDİ