Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Kovid-19 ile Mücadelemiz Dünyada Örnek Oluşturuyor

Turan, “Türkiye, pandemiden en az etkilenmek adına hem ekonomik hem sosyal hem de işin kanuni boyutunda insanı önceleyen, tüm kesimleri koruyan önemli adımlar atıyor. Kovid-19 ile mücadelemiz dünyada örnek oluşturuyor.” dedi.

Kovid-19 ile Mücadelemiz Dünyada Örnek Oluşturuyor
Kovid-19 ile Mücadelemiz Dünyada Örnek Oluşturuyor Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 708 kez okundu.
Advert

Koronavirüsle mücadele kapsamında ekonomik tedbirler içeren Kanun Teklifinin yasalaşması hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Türkiye, pandemiden en az etkilenmek adına hem ekonomik hem sosyal hem de işin kanuni boyutunda insanı önceleyen, tüm kesimleri koruyan önemli adımlar atıyor. Kovid-19 ile mücadelemiz dünyada örnek oluşturuyor.” dedi.

Çalışanı, üreticiyi, işvereni ve vatandaşları korucu önlemler alırken, kimi zaman bunun hukuki düzenlemesine de ihtiyaç duyulduğunu belirten Turan; “TBMM Genel Kurulu’nda milletimizin beklentileri olan tekliflerin yasalaşması için yoğun bir tempoyla çalıştık. Bu kanun tekliflerinden biri de koronavirüsün ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılmasına ilişkin Kanun Teklifi oldu. Teklif; ücretsiz izne ayrılan ve işten çıkarıldığında işsizlik ödeneğine hak kazanamayan vatandaşlarımıza nakdi ücret desteği sağlanması, iş sözleşmesinin işverence feshedilememesi, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yapılan yardımların ağır engellilik şartı aranmadan gerçekleştirilmesi, konutlara ve faaliyetleri durdurulan işyerlerine ilişkin su faturası borçlarının belediyeler tarafından 3 ay süreyle ertelenebilmesi, TEDAŞ’ın elektrik tüketiminden kaynaklanan alacaklarının yapılandırılması gibi koronavirüsle mücadelede önemli ekonomik tedbirleri içeriyor. Kanunun hemşehrilerimiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Devletimiz, virüsle mücadelede kapsamından önemli adımlar atarken, bizler de bu süreçte kurallara uymayı ihmal etmeyelim. Beraber başaracağız.” şeklinde ifade etti.

 

 

#Çanakkale #BülentTuran #KoronaVirüs #TBMM #Kovid-19 #Pandemi #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet Uğur Yavuz'dan Tarım ve Orman İle Ticaret İl Müdürlüklerine Ziyaret
Mehmet Uğur Yavuz'dan Tarım ve Orman İle Ticaret İl Müdürlüklerine Ziyaret
2023'e Giderken Türkiye Ekonomisinin Dünü ve Bugünü Konferansı Gerçekleştirildi
2023'e Giderken Türkiye Ekonomisinin Dünü ve Bugünü Konferansı Gerçekleştirildi