Advert
Advert
Advert

Muharrem Erkek 23 Nisan'da Ankara'dan Seslendi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılında Ankara’daydı.

Muharrem Erkek 23 Nisan'da Ankara'dan Seslendi
Muharrem Erkek 23 Nisan'da Ankara'dan Seslendi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2716 kez okundu.
Advert

           CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılında Ankara’daydı. Erkek, sabah Anıtkabir’de düzenlenen resmi törenlere katıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine giden merdivenlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleriyle birlikte 100. yıl için hatıra fotoğrafı çektirildikten sonra, 23 Nisan özel oturumu için TBMM’ye geçildi.

            Erkek 23 Nisan 2020’de, ulusal egemenliğin 100. yılı ve çocuk bayramında Ankara’dan seslendi ve şunları söyledi: “Yaşadığımız salgın nedeniyle alışılmadık bir süreçten geçiyoruz. Bu nedenle tüm yurttaşlarımız evlerinde, yine büyük bir coşku ve heyecanla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacaktır. Ancak biz milletvekillerinin, sosyal mesafe kurallarına uyarak ve gerekli önlemleri alarak olması gereken yerler belli: Anıtkabir ve Türkiye Büyük Millet Meclisi. 100’üncü yılda Büyük Meclis’in üyelerinin büyük oranda ve Cumhurbaşkanı’nın Genel Kurul’da olması gerekiyor. Milli egemenliğimiz, bağımsızlığımız ve çocuklarımızın geleceği için çok önemli bir gün. Çünkü 23 Nisan 1920’de vatan işgal altındayken, yeni, bağımsız ve geleceğine kendisi karar verecek bir devletin doğduğunu, tüm dünyaya karşı ilân ettik. 23 Nisan, Mustafa Kemal ve arkadaşları hakkında idam fermanı çıkarmış ve Milli Mücadele’ye İstanbul’daki sarayından karşı koyan saltanatın sonu ve egemenliğin kayıtsız şartsız millette olacağının da ifadesiydi. Ortak akılla yürütülecek Milli Mücadele’nin, Cumhuriyet’in, devrimlerin de habercisiydi 23 Nisan. İşte o 23 Nisan’ın 100. yılındayız. Mustafa Kemal Atatürk’e, ulusal egemenliğe ve çocuklarımızın geleceğine ikinci yüz yılda da ve her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Böylesine önemli bir günü bizlere yaşatan ve bu günü geleceğimiz çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e ve arkadaşlarına şükran borçluyuz. Anıları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ve unutulmasın ki;

                                                                           23 Nisan;

                                                              Yeni bir devletin doğuşudur,

                                                                     Milli Egemenliktir,

                                                                       Bağımsızlıktır,

                                                                        Özgürlüktür,

                                                        Türkiye Cumhuriyeti’nin temelidir.

                                                      Çocukların geleceğidir, mutluluğudur.”

 

 

#Çanakkale #Ankara #ÇanakkaleMilletvekili #MuharremErkek #23Nisan #100.Yıl #Anıtkabir #TBMM #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇTSO ORTAK KOMİTE VE NİSAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
ÇTSO ORTAK KOMİTE VE NİSAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
ÇANAKKALE İŞKUR'UN ÇÖMLEK VE PORSELEN ŞEKİLLENDİRME KURSU TAMAMLANDI
ÇANAKKALE İŞKUR'UN ÇÖMLEK VE PORSELEN ŞEKİLLENDİRME KURSU TAMAMLANDI