Advert
Advert
Advert

İlmek İlmek Dokuyarak Geleceğe Miras Bırakıyorlar

Ezine Halk Eğitim Merkezi, Ezine SODAM ve Çanakkale İŞKUR koordinasyonunda 3 Şubat’ta “Yöresel Halı-Kilim Dokuyucusu” mesleğinde başlatılan, Covid 19 salgını nedeniyle Mart ayında ara verilen ve 17 Haziran’da ise önlemler alınarak tekrar açılan Mesleki Eğitim Kursunu Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ziyaret etti.

İlmek İlmek Dokuyarak Geleceğe Miras Bırakıyorlar
İlmek İlmek Dokuyarak Geleceğe Miras Bırakıyorlar Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 9115 kez okundu.
Advert

 Ezine Halk Eğitim Merkezi, Ezine SODAM ve Çanakkale İŞKUR koordinasyonunda 3 Şubat’ta  “Yöresel Halı-Kilim Dokuyucusu” mesleğinde başlatılan, Covid 19 salgını nedeniyle Mart ayında ara verilen ve 17 Haziran’da ise önlemler alınarak tekrar açılan Mesleki Eğitim Kursunu Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ziyaret etti.

 Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan; Ezine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SODAM) Koordinatörü Hülya İnan, Eğitim Sorumlusu Mevlüde Çetin ve kursiyerlerle sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları doğrultusunda bir araya geldi.

 Katılımcılarla görüş alışverişinde bulunan ve eğitim sorumlusundan programın ilerleyişi hakkında bilgi alan Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan: ‘’ Yöresel dokuma halılarımız yörenin kendi yününden elde edilen doğal ürünlerle, ilmek ilmek dokunarak yapılmakta. Kurumumuz geleneğimize sahip çıkarak ve bu geleneği mesleğe dönüştürerek geleceğe miras bırakma vizyonuyla hareket ediyor. Tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizde de yayılım gösteren salgından dolayı kursumuza ara verilmişti. Yeni normal hayata gerekli önlemleri alarak nasıl uyum sağlıyorsak katılımcılarımızla birlikte üretimde, mesleki eğitimde de aynı kararlılığı göstererek tekrar üretmeye başladık. Kursiyerlerimiz bu süreçte geleneksel halı dokumacılığında büyük bir aşama kaydetti. Başarıda emeği olan Halk Eğitim Merkezimiz yetkililerine, emek veren hocamıza ve emeğin sahipleri kadınlarımıza teşekkür ediyorum.’’ açıklamasında bulundu.

 Çalışkan ziyaret kapsamında daha önceki yapılan çalışmaları, kurslarda tamamlanan seramik ve diğer el emeği ürünleri de inceleme fırsatı buldu.

 Kursiyerlerin günlük 40 lira cep harçlıkları, Genel Sağlık Sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı sigortaları program süresince İŞKUR tarafından karşılanacağı belirtildi.

 

 

 

#Çanakkal3 #İŞKUR #AliÇalışkan #Kursiyer #Yöresel #Dokuma #Ezine HalkEğitimMerkezi #MeslekiEğitimKursu #SODAM #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Atalık Nohutların Hasadı Gerçekleşti
Atalık Nohutların Hasadı Gerçekleşti
İŞKUR'UN SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
İŞKUR'UN SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR