Advert
Advert
Advert

Gelibolu'da Yangın Kontrol Altına Alındı

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı

Gelibolu'da Yangın Kontrol Altına Alındı
Gelibolu'da Yangın Kontrol Altına Alındı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 519 kez okundu.
Advert

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları başlatıldı. Gelibolu'ya bağlı Sütlüce köyü yakınlarında saat 14.45 sıralarında ormanlık alanda belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Dumanları gören vatandaşlar durumu Alo 177 Orman Yangını İhbar Hattı'na bildirdi. Yangına 1 uçak, 6 helikopter, 11 arazöz, 3 ilk müdahale aracı, 5 su ikmal aracı, 1 dozer, 4 hizmet aracı, 1 trayler, 3 itfaiye aracı ve 75 personelle müdahale edildi. Ekiplerin yoğun çabası sonrası yangın kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları başlatıldı. Gelibolu ilçesi Sütlüce köyü yakınlarında çıkan orman yangını sonrası bölgeye gelen Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinden bilgi alarak, yangın bölgesinde inceleme yaptı.

 Gelibolu ilçesi Sütlüce köyü yakınlarında çıkan orman yangını bölgesine gelen Vali İlhami Aktaş incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından açıklama yapan Vali Aktaş şunları söyledi:  

"Gelibolu ilçemizin Sütlüce köyü yakınlarında başlayan arazi ve orman yangınımız, orman teşkilatımızın yoğun mücadelesi sonucu kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar çok şükür bir can kaybımız yok. Bir miktar arazi ve ağaç kaybımız var. Ekipler bunun büyüklüğünü ölçüyorlar. Köyü tehdit eden bir durum söz konusu değil, yangın ilk başladığında biraz sıkıntı vardı ancak şu an itibariyle böyle bir durum yok. Yangın tamamen kontrol altına alındı, bir sıkıntı gözükmüyor."

 

 

 

 

#Çanakkale #Gelibolu #Yangın #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇTSO ORTAK KOMİTE VE NİSAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
ÇTSO ORTAK KOMİTE VE NİSAN AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
ÇANAKKALE İŞKUR'UN ÇÖMLEK VE PORSELEN ŞEKİLLENDİRME KURSU TAMAMLANDI
ÇANAKKALE İŞKUR'UN ÇÖMLEK VE PORSELEN ŞEKİLLENDİRME KURSU TAMAMLANDI