Advert
Advert
Advert

Koronavirüsü Yenen Üniversiteli Mehmet: Ciğerlerimdeki Ağrıları Hala Hissediyorum

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Yöneticilik Bölümü öğrencisi Mehmet Özçetin (21), uzaktan eğitime geçilmesinin ardından döndüğü memleketi Afyonkarahisar'da yakalandığı koronavirüsü 10 gün hastanede, 14 gün evde karantinada geçirerek yendi.

Koronavirüsü Yenen Üniversiteli Mehmet: Ciğerlerimdeki Ağrıları Hala Hissediyorum
Koronavirüsü Yenen Üniversiteli Mehmet: Ciğerlerimdeki Ağrıları Hala Hissediyorum Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 3412 kez okundu.
Advert

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Yöneticilik Bölümü öğrencisi Mehmet Özçetin (21), uzaktan eğitime geçilmesinin ardından döndüğü memleketi Afyonkarahisar'da yakalandığı koronavirüsü 10 gün hastanede, 14 gün evde karantinada geçirerek yendi. Özçetin, aradan 3 ay geçmesine rağmen spor yaparken ciğerlerindeki ağrıları hala hissettiğini söyledi. 

ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi'nde Yöneticilik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Mehmet Özçetin, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesinin ardından 19 Mart tarihinde memleketi Afyonkarahisar'a döndü. Mehmet Özçetin'de, memleketine döndükten 14 gün sonra Covid-19 belirtileri, öksürük ve hafif baş ağrısıyla başladı. Özçetin, kendisini 2 gün boyunca otomobilde karantinaya alarak, ailesi dahil hiç kimseyle görüşmedi. Özçetin, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne gitti. Hastanede Mehmet Özçetin'in Covid-19 testi pozitif çıktı ve 1 Nisan tarihinde tedaviye alındı. Özçetin, tedavinin ardından sağlığına kavuşup, 10 Nisan'da taburcu oldu, ardından 14 gün evde karantinada kaldı.

Yaşadıklarını anlatan Mehmet Özçetin, şöyle konuştu: 

"Bu süre zarfı içinde sosyal hayatın ne kadar kıymetli olduğunu ve insan sağlığının gerçekten her şeyden daha değerli olduğunu anladım. Şu anda nefes egzersizlerime çok dikkat ediyorum. Çünkü hala daha koronavirüsün etkilerini görüyorum. Özellikle bölümüm gereği sporla ilgilenirken, koşarken ciğerlerimde hala daha ağrılar hissediyorum. Bu yüzden daha dikkatli olmaya çalışıyorum. Sağlığıma özen gösteriyorum. Temizlik konusunda hiçbir şekilde taviz vermiyorum. Temizliğime çok dikkat ediyorum. Çünkü en önemli olan o."

 'İNSAN NEFESİN NE KADAR KIYMETLİ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA ANLIYOR' 

Nefes almanın çok kıymetli olduğunu ifade eden Mehmet Özçetin, "İnsan bir nefese bile dünyalara değişmemesi gerektiğini öğreniyor. Yaşamını ona göre şekillendiriyor. Nefesin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anlıyor. İnsanların maskelerin ve sosyal mesafelerin ne kadar önemli olduğu bilincine varmalarını istiyorum. İnşallah insanlar, hayatın ve bir nefesin ne kadar değerli olduğunu bu virüse yakalanmadan anlar. Ayrıca sosyal hayatın ne kadar değerli olduğunu hastalık sürecimde dört duvar arasında anladım. Çünkü bir çift insan görmeyi özlüyorsunuz" dedi.

 

İlk kez seks shop alışverişi yapacaklara 5 tavsiye

Mecx shop Sizilere Güvenli alışveriş sunar Evli çiftler veya bekar kadınlar için ilk seks shop alışverişini yapmak hem heyecanlı hemde huzursuz edici bir süreçtir.Bir yandan cinsel hayatı renklendirme arzusu,diğer yandan özel hayatın deşifre olma ihtimali bu heyecan ve kaygıların başlıca nedenleridir. Maalesef ülkemizde seks shop alışverişi konusunda uzman bir destek yok.Çoğu insan ya eş dost tavsiyesi ya da mağazadaki görevlinin yönlendirmesi ile ürün satın almaktalar.Önemli bir kısım tüketici ise, internette bulunan seks shop mağazalarından sadece ürünün fiyatına ve resmine bakarak alışveriş yapmakta. Çoğu insanın yeterince bilgilendirilmeden yaptığı erotik shop alışverişleri doğal olarak her zaman isabetli olmamakta,yanlış ürün tercihleri ; paranın, sağlığın ve gizliliğin riske atılmasına neden olmakta. Bu yazımda şu soruların yanıtlarını bulacaksınız;

*İlk seks shop alışverişinde hangi ürünleri almalıyım?

*Güvenli seks shop alışverişi nereden yapılır? *En iyi erotik ürünler hangileri? *Erotik ürünler sağlığa zararlı mı? *Kaliteli seks shop ürünleri hangileridir? *Kredi kartıyla internetten erotik ürünler almanın sakıncası var mı? *Seks shop ürünlerini mağazadan mı yoksa internetten mi almak daha iyi?

İlk ürün tercihim hangisi olmalı?

Ne istediğini net olarak tanımlamadan sanal mağazalarda gezinen ve onlarca ürün gören bir kadının doğru tercihi yapması çoğu zaman zordur. Ürün tercihi konusunda fiziksel ve psikolojik özelliklerinizi hesaba katmalısınız.Bir örnekle açıklayayım; Örneğin vibratör almak istiyorsunuz ve bir seks shop mağazasının web sitesine girdiniz.İşte tam bu noktada nasıl bir vibratöre ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz.Arkadaşınız size X isimli büyük boy bir vibratör önerdi diye onu alırsanız,o vibratör sizin vajina yapınıza ve psikolojik beklentinize uygun olmayabilir. Belki daha ufak ama damarlı bir vibratör size daha çok haz verecektir.. Veya kelepçe,göz bandı ve kırbaçtan oluşan bir BDSM seti,kadın ve erkeğin yeterince hazır olmadığı sadist/mazoşist bir seks fantezisinde bir işe yaramayacak ve çöpe gidecektir. Bu noktada önerim şu; İlk seks shop alışverişinizde çok büyük vibratör, marjinal ürünler gibi iddialı şeyler yerine sizi ve eşinizi bedensel ve ruhsal anlamda çok rahatsız etmeyecek ürünler tercih edin.Zaman ilerledikçe , ürünleri tanıdıkça farklı şeyler deneyin. Güvenli ve gizli seks shop alışverişi nereden yapılır? İnternette ve reel mağazalarda güvenli alışveriş için köklü ve kurumsal firmalar mevcut.Bu noktada dikkat etmeniz gereken konu ise,reklama aldanmamanız.İnternette büyük-küçük her firma kolaylıkla reklam verip kendisini farklı göstermekte.Bu tip ufak ve amatör mağazalardan yapacağınız alışveriş bazı sağlık ve mahremiyet sorunlarına neden olabilir. Maalesef seks shop alışverişinde olumsuzluk yaşayan insanlar ‘’rezil olurum’’ kaygısıyla şikayette bulunmuyorlar ve dolandırıcılar yaptıklarıyla kalıyorlar. Erotik ürünler sağlığa zararlı mı? Kauçuk ve PVC den yapılan seks shop ürünlerinin bazıları alerjiye neden olabilirler.Lateks alerjisi denilen bu durum en yaygın görülen sağlık sorunudur.Eğer plastik ve kauçuk ürünlerine alerjiniz varsa,erotik ürünler alırken bu hassasiyetinizi hesaba katmalısınız.Klinik olarak test edilmiş,kauçuk içermeyen,medikal silikondan yapılmış ürünler satın almanızı tavsiye ederim. Diğer bir sorun ise yanlış ürün tercihine bağlı olarak yaşanan zedelenme ve yaralanmalardır.Kelepçe, göz bandı,kırbaç,mega vibratör bu yaralanma ve zedelenmelerin başlıca nedenleridir. Pahalı erotik ürün kaliteli midir? En yanlış bilinen şehir efsanelerinden birisi de, ‘’ pahalı ürün kalitelidir’’ anlayışı… Standart sağlık ve hijyen kurallarına uygun ucuz bir ürün pekala pahalı bir diğer ürün kadar kaliteli olabilir.Kaliteyi belirleyen fiyat değil;Sizin üründen.

 

 

 

 

 

#Çanakkale #Koronavirüs #ÇOMÜ #Sağlık #Tedavi Güncel #MehmetÖzçetin #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İŞKUR'UN SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
İŞKUR'UN SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
ÇANAKKALE İŞKUR İLE NARA TEKNOLOJİLERİ ARASINDA PROJE İŞBİRLİĞİ
ÇANAKKALE İŞKUR İLE NARA TEKNOLOJİLERİ ARASINDA PROJE İŞBİRLİĞİ