Advert
Advert
Advert

Turan:'Çanakkale Turizmi Büyük Bir Patlama Yapacak'

​ AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile birlikte turizm sektörünün öncü isimleriyle bir araya geldi.

Turan:'Çanakkale Turizmi Büyük Bir Patlama Yapacak'
Turan:'Çanakkale Turizmi Büyük Bir Patlama Yapacak' Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 5293 kez okundu.
Advert

 Çanakkale’nin ve bölgenin kaderinin turizm olduğunu belirten AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Turizmin gelişmesi; şehir ve bölge ekonomisinin büyümesi, ekonomide çarkların dönmesi, yatırım ve istihdam demek.” dedi.

“Çanakkale Turizmi Büyük Bir Patlama Yapacak”

 Pandemi sürecinde turizm sektörüne yönelik desteklere değinen Turan, Çanakkale’nin büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ifade ederek, “Çanakkale’miz sahip olduğu eşsiz tarihi, doğal güzellikleri, dalış turizmi, müzeleri gibi değerleriyle dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri. Yeşil, mavi ve huzur bir arada. 2018 yılının Troya Yılı ilan edilmesiyle hayat bulan birçok proje ile turizmde büyük bir ivme yakaladık. Troas Yolu, 1915 Çanakkale Köprüsü gibi mega projeler bizi heyecanlandırıyor. Pandemi sürecinde turizm sektörüne yönelik istihdamın korunması amacıyla kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteği, KDV oranlarında yıl sonuna kadar gerçekleştirilen indirim, SGK ve stopaj ödemelerinde erteleme gibi sektörü rahatlatan önemli desteklerimiz oldu. Bu süreçten sonra Çanakkale turizmi büyük bir patlama yapacak.

 Çanakkale, her ne kadar turizm kenti diyorsak, escort erzurum tam olarak istediğimiz anlamda turizm kenti değil. Halen şehrimizde sadece iki tane 5 yıldızlı otel var, toplam gelirin yüzde 15’i turizmden karşılanıyor. Ayrıca turizmcilerin hem kendi aralarında hem de kurumlarla diyaloglarının artması son derece kıymetli. Çanakkale’mizin yüksek turizm potansiyelini ortaya çıkarmak hepimizin sorumluluğu.” şeklinde konuştu.

 Turizmcilerin sektörel taleplerinin de değerlendirildiği toplantıya Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Armağan Aydeğer, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Çanakkale Körfez Yöresel Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik ve Çanakkaleli Turizm İşletmecileri katıldı.

 

 

 

 

 

#Çanakkale #AKParti #ÇanakkaleMilletvekili #BülentTuran #Turizm #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇANAKKALE İŞKUR’DAN OTOMOTİV FİRMALARINA ZİYARET
ÇANAKKALE İŞKUR’DAN OTOMOTİV FİRMALARINA ZİYARET
Başkan Gökhan Halkın Bakkalı'nda İncelemelerde Bulundu
Başkan Gökhan Halkın Bakkalı'nda İncelemelerde Bulundu