Advert
Advert
Advert

Biga’da 500 Binin Üzerinde Maske Üretildi

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, koronavirüs salgınının görülmeye başladığı Mart ayından buyana Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 500 binin üzerinde maske üretimi yapıldı.

Biga’da 500 Binin Üzerinde Maske Üretildi
Biga’da 500 Binin Üzerinde Maske Üretildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1301 kez okundu.
Advert

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, koronavirüs salgınının görülmeye başladığı Mart ayından buyana Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 500 binin üzerinde maske üretimi yapıldı. AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, ziyaret ettiği Halk Eğitim Merkezi’ndeki eğitmenler ile kursiyerlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 Dünyayı etkisi altına alan ve geçtiğimiz Mart ayında Türkiye’de de görülmeye başlanan Kovid-19 salgını sürecinde, Çanakkale’nin Biga ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, 500 binin üzerinde maske üretimi yapıldı. AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, Biga Halk Eğitim Merkezi'ni ziyaret ederek, özverili çalışmalarından dolayı eğitmenlere ve kursiyerlere teşekkür etti.

Biga Halk Eğitim Merkezi yetkilileri, meslek dersi ve usta öğreticiler ile kursiyerler tarafından yapılan maske üretiminin, Haziran ayında başlayan tatile kadar bu şekilde devam ettiğini, daha sonra İşkur aracılığıyla açılan meslek edindirme kursu kapsamında üretimin sürdüğünü belirtti.

Maske üretimi yapan eğitmenler ve kursiyerler ile görüşen AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Yılbaşından itibaren bütün dünyada etkisini gösteren, Mart ayından sonra da ülkemizde görülmeye başlayan Kovid-19 virüsü, birçok ülkeye zor anlar yaşattı. En gelişmiş ülkelerde bile sağlık sistemlerinin çökmenin eşiğine geldiğini, tıbbi malzeme bulunamadığı için hem doktorların hem insanların mağduriyet yaşadıklarını üzülerek izledik. Ülkemizde ise, güçlü sağlık alt yapısı sayesinde, bu salgının ilk etkilerini diğer ülkelere nispeten daha az sıkıntıyla atlattık. Burada ülke insanımızın zor zamanlarda el ele vermesinin büyük etkisi vardı. Gördük ki; bütün dünyada tıbbi malzeme sıkıntısı yaşanırken, ülkemizde elinden gelen herkes hem maske hem siperlik üretimlerine destek verdi. Bunu bütün dünya insanlarıyla da paylaşarak adeta bir insanlık dersi vermiş olduk. Bu merkezlerimizden birisi de Biga’da. Bugüne kadar 500 binin üzerinde maske üretildi. Şu anda burada açılan meslek edindirme kursu da bu açıdan önemli. Şu anda 25 kursiyerimiz, usta öğreticiler eşliğinde hem üretim yapıyor hem de cep harçlığı kazanıyor. Kursumuza malzemeler Biga Kaymakamlığı, Biga Müftülüğü gibi kurumlarımızın yanı sıra çeşitli şirketler tarafından temin ediliyor. Maske üretiminin yanı sıra devlet hastanemiz için bone, sedye örtüsü, cerrahi önlük, personel önlüğü gibi malzemeler de burada üretiliyor. Özverili çalışmalarından dolayı merkez yetkililerimizi ve usta öğreticilerimizi kutluyorum. Destek olan kurum ve şirketlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇanakkaleMilletvekili #Jülideİskenderoğlu #Maske #Üretim #AKParti #Biga #Güncel #İlçeler #Gündem #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İŞKUR'UN SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
İŞKUR'UN SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
ÇANAKKALE İŞKUR İLE NARA TEKNOLOJİLERİ ARASINDA PROJE İŞBİRLİĞİ
ÇANAKKALE İŞKUR İLE NARA TEKNOLOJİLERİ ARASINDA PROJE İŞBİRLİĞİ