Advert
Advert

Başkan Gökhan'ın 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Gökhan'ın 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı
Başkan Gökhan'ın 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1332 kez okundu.
Advert

Başkan Gökhan, mesajında,

 "Dünya tarihinde hemen her milletin büyük acılarla tecrübe ettiği ve insanlığın dünden bugüne içinde bulunduğu bir olgudur savaş. İnsanın kendi içinden başlayarak dünyaya karşı yaşadığı çatışma, tarih sayfalarına acı ve kanlı harflerle yazılmıştır. Savaş dokunduğu her şeyi silip süpüren, yok edendir; karanlıktır savaş…

 Oysa ki, en güzel olan değil midir; yaşatmak, yeşertmek, canlandırmak? En güzeli değil midir kardeşlik ve barış? Bize bahşedilen bu hayatı doğamızla, çevremizle ahenk içinde, eşitliğin, saygı ve sevginin dinginliğinde, barışın huzuru altında yaşayabilmek en büyük erdem, en büyük güzellik olsa gerek. Günümüzde giderek arttığını endişeyle gözlemlediğimiz şiddetten kadın, çocuk, erkek, genç, yaşlı ayırmadan herkesi uzak tutabilmek, kavgadan ve savaştan kaçınmak, birliğe, eşitliğe, emeğe, hak ve hukuka saygılı olabilmek barışa giden yolun en önemli adımlarıdır. Temennimiz ise bu adımlardan şaşmamak ve uzaklaşmamaktır.

 Bu duygu ve düşüncelerle; geçmişte savaşlarla yoğrulan ancak buna rağmen dünyanın en güzel, en bereketli coğrafyalarından biri olan, Barışın ve Özgürlüklerin Kenti olarak isimlendirmekten her zaman büyük bir gurur duyduğum Çanakkale'mizden herkese selamlarımı sunar; insancıl, barışçıl, hak ve özgürlüklerin gözetildiği sevgi dolu bir dünyayı geleceğimize emanet bırakabilmek temennisiyle, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü kutlarım."Dedi.

 

Saygılarımla

Ülgür GÖKHAN

Belediye Başkanı

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇanakkaleBelediyeBaşkanı #ÜlgürGökhan #1Eylül #DünyaBarışGünü #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Operatör, Devrilen İş Makinesinin Altında Kalarak Yaşamını Yitirdi
Operatör, Devrilen İş Makinesinin Altında Kalarak Yaşamını Yitirdi
Ege ve Akdeniz'deki Çift Kabuklu Yumuşakçalar Tehdit Altında
Ege ve Akdeniz'deki Çift Kabuklu Yumuşakçalar Tehdit Altında