Advert
Advert
Advert

TYP Kapsamında Çanakkale İl Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine 465 Kişi Alınacak

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program kapsamında Çanakkale İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri için400 Temizlik Görevlisi ve 65 Güvenlik Elemanı olmak üzere toplamda 465 geçici personel alınacak.

TYP Kapsamında Çanakkale İl Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine 465 Kişi Alınacak
TYP Kapsamında Çanakkale İl Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine 465 Kişi Alınacak Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1231 kez okundu.
Advert

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program kapsamında Çanakkale İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri için400 Temizlik Görevlisi ve 65 Güvenlik Elemanı olmak üzere toplamda 465 geçici personel alınacak. Başvurular 14 – 18 Eylül tarihleri arasında İŞKUR E-Şube üzerinden ve Alo 170 üzerinden yapılacak. 12 Ağustos 2020 tarihinde okulların açılışı ertelenmesi kararından dolayı durdurulan ilana başvuru yapan vatandaşların başvuru hakları geçerliliğini koruyacak.   

Yapılacak alım hakkında açıklamada bulunan Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan: ‘‘İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kanaatleri ve okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda Çanakkalemiz adına açılan 465 kişilik kadronun dağılımı gerçekleştirilecek.Geçtiğimiz ay Milli Eğitim Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda Kurumumuz da bu doğrultuda başvuruları durdurma kararı almıştı. 14 Eylül Pazartesi gününden itibaren yeniden başvuruyu almaya başlıyoruz. Bu ilana daha önce başvuru yapan vatandaşlarımızın başvuruları geçerli olacak, tekrar başvuru yapmalarına gerek kalmayacaktır.Mart ayından beri ülkemiz genelindedevletimizin tüm kurumları, toplumumuzun tüm paydaşları ile birlikte salgına karşı yürüttüğümüz çalışmaları engellememek ve bulaş riskini arttırmamak adına vatandaşlarımızın başvuru için İŞKUR E-Şube ve Alo 170 kanallarını kullanmaları gerekmektedir.’’ dedi.

Programa başvuru yapacak adaylarda; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede sigortalı çalışan ve vergi mükellefi olmamak, emekli, malul aylığı almıyor olmak, Çanakkale il genelinde ikamet ediyor olmak, Öğrenci olmamak (Açık Öğretim Üniversitesi ve Açık Lise öğrencileri hariç) şartları aranacak.

Başvuru yapmak isteyen kişiler www.canakkaleiskur.gov.tr adresi Duyurular bölümündeki ‘TYP’ye başvuru Nasıl Yapılır?’ sayfasından İŞKUR E-Şube üzerinden nasıl başvuru yapacaklarını ayrıntılı olarak öğrenebilecekler.

Ayrıca 2019 yılında getirilen düzenleme ile TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘‘TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ ve ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin bir buçuk katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’ belirtildi.

Noter kurasının 22-23 Eylül tarihleri arasında çekileceği, asil seçilen kişilerin 27.09.2017 tarihinden itibaren Toplum Yararı Program kapsamında en fazla 24 ay yararlanabileceği belirtildi. 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #TYP #İŞKUR #ÇanakkaleÇalışmaveİşKurumuMüdürü #AliÇalışkan #Personel #Güncel #Haber #ÇanakkaleHaberleri #Başvuru
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇTSO, ÇANAKKALE DIŞ TİCARET DESTEK MERKEZİ PROJESİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI
ÇTSO, ÇANAKKALE DIŞ TİCARET DESTEK MERKEZİ PROJESİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI
ÇOMÜ ÖĞRENCİLERİ İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM PROGRAMINI BAŞARIYLA TAMAMLADI
ÇOMÜ ÖĞRENCİLERİ İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİM PROGRAMINI BAŞARIYLA TAMAMLADI