Advert
Advert
Advert

Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne 33 Temizlik İşçisi Alınacak

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program kapsamında Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne çevre temizliği alanında 6 ay görevlendirilmek üzere 33 geçici personel alınacak. Başvurular 15 Eylül–19 Eylül 2020 tarihleri arasında İŞKUR E-Şube üzerinden ve Alo 170 üzerinden yapılacak.

Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne 33 Temizlik İşçisi Alınacak
Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne 33 Temizlik İşçisi Alınacak Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 26074 kez okundu.
Advert

Başvuru yapmak isteyen kişiler www.canakkaleiskur.gov.tr adresi Duyurular bölümündeki ‘TYP’ye başvuru Nasıl Yapılır?’ sayfasından İŞKUR E-Şube üzerinden nasıl başvuru yapacaklarını ayrıntılı olarak öğrenebilecekler.

Programa başvuru yapacak adaylarda; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede sigortalı çalışan ve vergi mükellefi olmamak, emekli, malul aylığı almıyor olmak, Çanakkale il genelinde ikamet ediyor olmak, Öğrenci olmamak (Açık Öğretim Üniversitesi ve Açık Lise öğrencileri hariç) şartları aranacak olup adayların 27.09.2017 tarihinden itibaren Toplum Yararı Program kapsamında en fazla 24 ay yararlanabileceği belirtildi.

Ayrıca 2019 yılında getirilen düzenleme ile TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘‘TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ ve ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin bir buçuk katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’ belirtildi.

Adayların mülakatlarının 22 Eylül Salı Günü, saat 10.00’da Çanakkale Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirileceği, hak kazanan kişilerin ise 1 Ekim’de göreve başlayacağı kaydedildi.

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #İşkur #AileÇalışmaveSosyalHizmetleMüdürlüğü #İşçi #Temizlik #TYP #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Atalık Nohutların Hasadı Gerçekleşti
Atalık Nohutların Hasadı Gerçekleşti
İŞKUR'UN SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
İŞKUR'UN SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR