Advert
Advert
Advert

İŞKUR Hayatın Her Aşamasında, Öğrencilerin Yanında

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Meslek Danışmanlığı Birimi;İŞKUR İnternet Şubesi vemytb.iskur.gov.trİnternet adresi üzerinden kullanıma açtığı Mesleki Yönelim Test Bataryası’na katılan ve sonuç raporlarını değerlendirmek isteyen Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi öğrencileri ile online görüşmede bir araya geldi.

İŞKUR Hayatın Her Aşamasında, Öğrencilerin Yanında
İŞKUR Hayatın Her Aşamasında, Öğrencilerin Yanında Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 6608 kez okundu.
Advert

Değerlendirme görüşmesini gerçekleştiren Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanı Pınar Alev Ülger: ‘‘Öğrencilerimize öncelikle ‘Meslek Seçiminin Önemi’ seminerini düzenledik. Seminerde hem bilgilendirmesini hem de nasıl katılacaklarını birebir uygulamasını yaptığımız Mesleki Yönelim Test Bataryasını öğrencilerimiz katılım gösterdiler. Son olarak testin sonuçlarını yorumladığımız değerlendirme görüşmesiyle süreci başından sonuna dijital ortamda tamamladık. Öğrencilerimizin kendi ilgi, yetenek ve zekaanalizlerinin farkında olmalarının ileriki hayatları için ne kadar önemli olduğunu hep birlikte deneyimlemiş olduk. Her aşamada kurumumuzun tüm olanaklarıyla öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.’’ açıklamasında bulundu.

Ülger, bilimsel açıdan geçerliliği ve güvenirliği kanıtlanmış genel yetenek, mesleki eğilim ve mesleki kişilik testlerinden oluşan bataryanın mytb.iskur.gov.tr adresi üzerinden kolaylıkla uygulanabildiğini, katılımcıların sonuçlarını görüntüleyebilmeleri ve sonuçları yorumlayabilmeleri için İŞKUR’a başvurabileceğini dile getirdi.

Mesleki Yönelim Test Bataryası İŞKUR’a başvuru yapan adayların işgücü profilinibelirlemek, işgücü piyasasına katılımını sağlamak ve mesleki eğitim planlaması yaparak adayların doğru işe yerleştirilmesi, doğru mesleki kurslara yönlendirilmesi ve meslek seçim aşamasındaki öğrencilereyardımcı olmak amacıyla düzenleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #İŞKUR #Online #MeslekiYönelimTestBataryası #Ezine #Öğrenci #Gündem #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Atalık Nohutların Hasadı Gerçekleşti
Atalık Nohutların Hasadı Gerçekleşti
İŞKUR'UN SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
İŞKUR'UN SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR ZİYARETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR