Advert
Advert
Advert

Vali Aktaş, Bayramiç’te İncelemelerde Bulundu

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, çalışmaları yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla ilçe ziyaretlerine Bayramiç’i de ekledi. Vali Aktaş, ilçede genel bir inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Vali Aktaş, Bayramiç’te İncelemelerde Bulundu
Vali Aktaş, Bayramiç’te İncelemelerde Bulundu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1449 kez okundu.
Advert

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, çalışmaları yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla ilçe ziyaretlerine Bayramiç’i de ekledi. Vali Aktaş, ilçede genel bir inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, çalışmaları yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla ilçe ziyaretlerine Bayramiç’i de ekledi. Vali Aktaş, ilçede genel bir inceleme ve ziyaretlerde bulundu.  Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, ilk olarak kaymakamlık tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından kaymakamlık hizmet birimlerini inceleyerek kaymakamlık personeline çalışmalarında başarılar diledi. Bayramiç Kaymakamlığı inceleme ziyaretinin ardından Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü’ne geçen Vali İlhami Aktaş, Orman İşletme Müdürü Zafer Özbek ile bir süre görüşerek sohbet etti. Vali İlhami Aktaş, kurumun hizmet binasında incelemelerde bulunarak ilçedeki ormanlık alanların durumu, ekosistem hizmetleri, personel durumu, orman yangınlarıyla mücadele kapasitesi, ağaçlandırma çalışmaları, yanan orman alanların ağaçlandırılması, sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan fidan dikimlerine yönelik çalışmalar, kurumun yatırımları ile planlanan ve devam eden projeler hakkında Orman İşletme Müdürü Zafer Özbek’ten bilgi aldı. Ardından Bayramiç Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Dernek Başkanı İbrahim Bingül ve dernek üyeleriyle bir araya gelerek bir süre görüştü. Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Bingül, derneğin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında Vali Aktaş’a bilgi vererek desteklerinden dolayı teşekkür etti. Bayramiç Muhtarlar Derneği ziyaretlerinin akabinde Bayramiç Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığını ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Oda Başkanı Yusuf Özkan ve üyelerle bir süre görüşerek sohbet etti. Vali Aktaş, Bayramiç Şoförler ve Otomobilciler Odasının çalışmaları hakkında bilgi alıp oda başkanına ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

PAZARDA DENETİM YAPTI 

Vali İlhami Aktaş Bayramiç ilçesi ziyaretleri sırasında kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra ortak kullanım alanlarından olan Bayramiç pazar yerinde alınması gereken Koronavirüs tedbirlerini yerinde denetledi. pazar yerinde Koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen kurallara uyulup uyulmadığı ve uygulanan Koronavirüs tedbirleri hakkında Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir’den bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından Vali Aktaş, pazar esnafıyla bir süre görüşüp sohbet ederek bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

 MEHMET AKİF ERSOY MÜZE EVİNİ ZİYARET ETTİ

 Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesi ziyaret programı kapsamında Mehmet Akif Ersoy Müze Evini ziyaret etti. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un doğduğu ve çocukluk yıllarının geçtiği Mehmet Akif Ersoy Müze Evini gezen Vali İlhami Aktaş,  Mehmet Akif Ersoy Müze Evi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ardından Bayramiç Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Yıldırım ve oda üyeleriyle bir araya gelerek Esnaf ve Sanatkarlar Odasının çalışmaları hakkında bilgi alıp oda başkanına ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Akabinde Bayramiç Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ziyarette bulunan Vali İlhami Aktaş, kooperatif başkanı Süleyman Yüksel ile bir süre görüşerek sohbet etti. Ziyarette Bayramiç Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Süleyman Yüksel, kooperatif çalışmalarıyla ilgili Vali İlhami Aktaş’a bilgi verdi.

Bayramiç Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı ziyaretlerinin ardından Bayramiç Belediyesini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Aktaş, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun ile bir süre görüşerek sohbet etti. Ziyarette Vali İlhami AKTAŞ, Bayramiç Belediyesinin yürüttüğü çalışmalarla ilgili Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’dan bilgi aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Vali İlhami Aktaş’a teşekkür etti.  Bayramiç Belediyesi ziyaretlerinin ardından Vali İlhami Aktaş, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde incelemelerde bulundu. İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Çobanoğlu ile bir süre görüşen Vali İlhami Aktaş, bölgenin orman alanları ve tarımı hakkında bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesi ziyaretleri kapsamında Et ve Süt Üreticileri Birliklerini ziyaret etti. Ziyarette Et Üreticileri Birlik Başkanı Mehmet Güner ve Süt Üreticileri Birlik Başkanı Mehmet Arslan ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesinin et ve süt üretimi hakkında bilgi aldı.

Vali İlhami Aktaş,  Et ve Süt Üreticileri Birlik Başkanlarına ve üreticilere çalışmalarında başarılar dileyerek bol ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu. Et ve Süt Üreticileri Birlikleri ziyaretlerinin ardından AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Arslan’ı ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Arslan ile bir süre görüşerek sohbet etti. AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Arslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali İlhami Aktaş’a teşekkür etti.

Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesinde faaliyet gösteren Hüsnüoğulları Helva işletmesini ziyaret etti. İşletme sahibi Ege Şenol ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, çalışmalarında başarı ve bol kazanç dileklerinde bulundu. Hüsnüoğlulları Helva işletme sahibi Ege Şenol, Vali İlhami Aktaş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

 Akabinde Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan ile bir araya gelen Vali İlhami Aktaş, Bayramiç’te tarımla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak başkan İsmail Pehlivan ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar dileyerek bol hasatlar ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu. Başkan Pehlivan; İlçeye Fen Lisesi yapılması gerektiğini maddi durumu iyi olmayan ailelerin ilde veya başka bir şehirde çocuklarının okutmanın zor olduğunu belirtti. Çocukların başka şehirde yaşaması aileleri maddi anlamda zor durumda bırakmaktadır. Ev kiraları ve okul masraflarından dolayı eğitimlerini yarım bırakmak zorunda kalıyorlar. 2021 yılında tarımsal su kullanımının planlaması gerektiğini belirtti. Meclis Kurulu Üyesi Hasan Taşkıran Üzümlü ve Güzeltepe Köylerinin Yassıbağ Göletinden sulanmasını talep etti. Yönetim kurulu Üyesi Günay Kocabıyık Pınarbaşı Köyünde yaşanan düşük elektrik voltaj sorununu dile getirdi. Başkan İsmail Pehlivan ve Meclis Kurulu Üyesi Hakan Topaloğlu 2021 yılı için yapımı devam eden Karaköy Göletine ödenek ayırılmasını talep etti. Meclis Başkanı Yücel Çayıroğlu da tarımsal kredi kullanan çiftçilerin kuraklıktan dolayı arazilerini henüz ekemediklerini ama Ziraat Bankası’nın 2021 yılı ÇKS kaydı istediğini, hava koşullarından dolayı çiftçinin önünü göremediğini ve Ziraat Bankası’nın kredilerde süreyi uzatmasını talep etti. Yönetim Kurulu Başkan Yard. Erhan Taşdöven da hayvancılıkla uğraşan üreticilerin ve süt fiyatlarıyla ilgili sorunları iletti. Başkan Pehlivan dolu felaketindeki yardımlarından dolayı Vali Aktaş’a şahsı,  yönetimi ve meclisi adına teşekkür etti.

 Vali Aktaş Tarsim’in üreticiye daha iyi anlatılması gerektiğini belirtti. Başkan Pehlivan Tarsim yetkilileriyle iletişime geçip, Bayramiç Kaymakamlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve ilgili diğer kuruluşlarla ortak bir toplantı düzenleneceğini iletti.

 Bayramiç Ziraat Odası ziyaretlerinin ardından Bayramiç Adliyesine geçen Vali İlhami Aktaş, Bayramiç Cumhuriyet Savcısı Ali Ermiş ile bir süre görüşerek sohbet etti.

Ziyarette Bayramiç Cumhuriyet Savcısı Ali Ermiş, adliyenin fiziki durumu ve işleyişi hakkında Vali İlhami Aktaş’a bilgi verdi. Yapılan bilgilendirmenin ardından Bayramiç Adliyesinin hizmet birimlerinde incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, adliye personeline çalışmalarında başarılar dileyerek teşekkür etti.

VATANDAŞLARLA BİRARAYA GELDİ 

Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesi Camikebir mahallesinde vatandaş ve esnaflarla bir araya geldi. Camikebir Mahalle Muhtarı Nurettin Atmaca’nın da bulunduğu buluşmada Vali İlhami Aktaş, vatandaş ve esnafların sorun ve taleplerini dinledi.

Ardından Bayramiç İlçe Özel İdare Müdürlüğünde incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, İlçe Özel İdare Müdürü Erdinç Okur’dan Özel İdarenin Bayramiç ilçesinde devam eden çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ardından Vali İlhami Aktaş, Sosyal Güvenlik Kurumunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sosyal Güvenlik Kurum Müdürü Bayram Yürekli tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğünce yürütülen iş ve işlemler ile kurumun faaliyet ve çalışmalarıyla ilgili Sosyal Güvenlik Kurum Müdürü Bayram Yürekli’den brifing aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından kurum hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, hizmet birimlerini gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi.

Vali İlhami Aktaş, Sosyal Güvenlik Kurumu ziyaretinin ardından 1357 - 1365 yılları arasında yapıldığı kabul edilen Bayramiç’in ilk camisi olma özelliğini taşıyan Hacı Baliğ Camiini (Tepe Camii) ziyaret ederek Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir’den camii hakkında bilgi aldı. Akabinde Vali İlhami Aktaş, Bayramiç İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti.  Vali İlhami Aktaş, İlçe Emniyet Müdür V. Komiser Yardımcısı Murat Çelik ile bir süre görüşerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. İlçe Emniyet Müdürlüğünden Bayramiç İlçe Jandarma Komutanlığı’na geçen Vali İlhami Aktaş, burada incelemelerde bulundu.

 Vali İlhami Aktaş, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. Salih Albayrak ile bir süre görüşerek sohbet edip yapılan çalışmalar ve faaliyetlerle ilgili bilgi aldı. Bayramiç Devlet Hastanesine geçerek incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, Bayramiç Devlet Hastanesi Başhekimi Turgut Özkan’dan kurumun işlevleri hakkında bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş, Bayramiç Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastaları ziyaret edip acil şifalar temennisinde bulunarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Ardından Bayramiç İlçe Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş’a İlçe Sağlık Müdürü İbrahim Erden tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Vali İlhami Aktaş, Koronavirüs salgını ile mücadelede büyük bir özveriyle çalışan tüm sağlık personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Yapılan Bayramiç İlçe Sağlık Müdürlüğü ziyaretinin ardından Vali İlhami Aktaş, Bayramiç İlçe Müftülüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Vali İlhami Aktaş, İlçe Müftüsü Ertuğrul Akın ile bir süre görüşerek İlçe Müftülüğünün çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından kurum hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, hizmet birimlerini gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi.

Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesinde yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdu inşaatını yerinde inceledi. İnşaat sahasında bulunan teknik ekibinin Vali İlhami Aktaş’a verdiği bilgiler çerçevesinde yurt kapasitesi 50 kız – 50 erkek toplam 100 öğrenci, 300 kişilik modern konferans salonu ve spor salonu bulunacağını bilgisi verildi. Bayramiç ilçesinde bulunan peynir ve bal üreticilerinden RK Peynircilik ve Queenida Balcılık işletmelerini ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, üreticilerin talep ve sorunlarını dinledi. Vali İlhami Aktaş, üretim tesislerini gezmesinin ardından, “Hem Bayramiç ilçemize hem de ülkemize hizmet eden bütün üreticilerimizin her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı. Üretim tesislerinin incelenmesinin ardından Gelişen ve büyüyen Bayramiç ilçesine marka değeri katan peynir ve helva üreticilerinden; Peysan Mandırası, Tatlan Helvaları, Atak Peynircilik ve Tahsildaroğlu Peynir Fabrikası’nı ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, üretim tesislerini gezerek incelemelerde bulundu.

Bayramiç ilçesi ziyaret programı kapsamında Bayramiç esnaflarını da ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, esnaflarla bir süre görüşüp sohbet ederek bol bereketleri kazançlar temennisinde bulundu. Ayrıca Bayramiçli vatandaşların da tek tek selamlaşan ve bir süre sohbet eden Vali İlhami Aktaş, vatandaşlarımızın istek talep ve sorunlarını dinledi. Bayramiçli vatandaşlarımız Vali İlhami Aktaş’ı aralarında görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Bayramiç ilçesi ziyaretlerinde Vali İlhami Aktaş’a Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir eşlik etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇanakkaleValisi #İlhamiAktaş #Bayramiç #Ziyaret #Gündem #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇANAKKALE İŞKUR’DAN OTOMOTİV FİRMALARINA ZİYARET
ÇANAKKALE İŞKUR’DAN OTOMOTİV FİRMALARINA ZİYARET
Başkan Gökhan Halkın Bakkalı'nda İncelemelerde Bulundu
Başkan Gökhan Halkın Bakkalı'nda İncelemelerde Bulundu