Advert
Advert
Advert

Çan Belediyesi Doğaya Uyumlu Tarımsal Üretime Başladı

Çan Belediyesi, Başkan Bülent ÖZ’ün “Üreten Çan Belediyesi” anlayışı doğrultusunda uzun süredir hazırlıklarını sürdürdükleri bölge toprağına uyumlu Salep üretimine başlayarak yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.

Çan Belediyesi Doğaya Uyumlu Tarımsal Üretime Başladı
Çan Belediyesi Doğaya Uyumlu Tarımsal Üretime Başladı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2272 kez okundu.
Advert

 Üretime dayalı tarımın kalkınması ve desteklenmesi konusunda azami hassasiyeti gösteren Başkan Bülent ÖZ, tarımsal üretimin artırılmasına yönelik belediye olarak çalışmaların artarak devam edeceğini ve yeni mahsullerinde toprakla buluşacağını ifade etti. Başkan ÖZ ayrıca, bölge çiftçisinin de desteklenerek üretime katılmasını sağlamayı hedeflediklerini aktardı.

BAŞKAN ÖZ: ÇANDA EMEK VAR. ÇAN BELEDİYESİ TOPRAĞI İŞLİYOR, EKİYOR VE ÜRETİYOR

 Çan'da Emek Var diyerek sosyal medya hesaplarından sürdürülen çalışmalar hakkında ekimin yapılacağı tarladan bilgi veren Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ, açıklamalarına şöyle devam etti;

 "Pandemi süreci ile yaşayarak öğrendiğimiz ve değerini daha net anladığımız toprak ve gıdanın önemi kara toprağı işliyor, ekiyor ve üretiyoruz.

 İl ve İlçe Tarım Müdürlüğünün destekleri ile beraber bir çalışma ortamı sağlayarak, düzenlediğimiz çalıştay ile "Çan Topraklarında Salep Üretimi" projemizi hayata geçiriyoruz.

 HAZIRLIKLARINI TAMAMLADIĞIMIZ TARLAMIZA SALEP EKİYORUZ.

 Yapılan toprak analizleri neticesinde yapısı gereği narin olan salep bitkisinin Çan topraklarında salep ekimine uygun ve elverişli oluşu nedeniyle gerek tarımın desteklenmesi ve kalkınması gerekse çiftçilerimize salep konusunda öncülük etmek ve farkındalık yaratmak için bu alanı kullanmayı kendimize vazife bildik.

 Pazar sahası büyük, tüketimi yoğun olan salep bitkisi için Çan Belediyesi olarak birkaç gündür başladığımız, 20.000 fidenin dikim işlemi öncesi çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz." Diyerek hazırlıkların tamamlandığını ve üretimin meyvelerini çok yakında alacaklarının bilgisini paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇanBelediyesi #ÇanBelediyeBaşkanı #BülentÖz #TarımsalÜretim #Salep #Fidan #Toprak #Tarla #Ekim #Pandemi #Güncel #Haber Proje #Gündem
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İŞKUR ÇANAKKALE, ÇAN’DAKİ ENERJİ VE YAZILIM FİRMALARI İLE İŞGÜCÜ TALEPLERİNİ GÖRÜŞTÜ
İŞKUR ÇANAKKALE, ÇAN’DAKİ ENERJİ VE YAZILIM FİRMALARI İLE İŞGÜCÜ TALEPLERİNİ GÖRÜŞTÜ
Atalık Nohutların Hasadı Gerçekleşti
Atalık Nohutların Hasadı Gerçekleşti