Advert
Advert
Advert

Organ Bağışı Haftası

Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında her yıl "Organ ve Doku Bağışı Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Organ Bağışı Haftası
Organ Bağışı Haftası Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1339 kez okundu.
Advert

 Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında her yıl "Organ ve Doku Bağışı Haftası" olarak kutlanmaktadır. Tedavisi yalnızca organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biridir.

 Organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın bağışa teşvik edilmesi amacıyla hastanemiz poliklinik girişine stant kurularak halkımız bilgilendirildi ve yeni bağışlar kayıt altına alındı.

 Organ Nakil Koordinatörlerimiz Uz. Dr. Azem Ülkü, Emine Karakaya,Yeliz Baykala ve Gönül Pınarcıoğlu tarafından organize edilen standa hastanemiz yöneticileri de katılarak destek verdiler. Op. Dr. Ufuk Tali “Unutmamak gerekir ki, her bağış yeni bir hayattır. Organ bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımız he zaman organ bağış birimimize başvurabilirler ve detaylı bilgi alabilirler” dedi.

 Çanakkale il Koordinatörü Uz. Dr. Azem Ülkü “Bizim ya da en sevdiklerimizden birinin organ nakline ihtiyacı olursa ne yaparız? Onları yaşatmak için nelerden vazgeçebileceğimizi bir düşünün! Bir gün daha bizimle kalması için neleri feda edebileceğimizi? Sadece bunları düşünürken bile önemini kavrayabiliriz aslında bağışın. Şunu da belirtmek isterim ki hiçbir zaman bağış kartı tek başına yeterli değildir. Ailenizin ya da yakınlarınızın rızası olmadan organlarınız alınamaz. Bu sebeple bağış yaptığınız andan itibaren bu kararınızı ailenizle paylaşmanız gerekmektedir, organ bağışı bir nevi mirastır.” Diyerek haftanın önemini vurguladı.

 Öte yandan haftanın önemine dikkat çekmek amacıyla Çanakkale belediye meclis üyeleri ve AK Parti İlçe Yönetimi toplu organ bağışında bulundular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇanakkaleMehmetAkifErsoyDevletHastanesi #OrganBağışıHaftası #DokuBağışı #ÇanakkaleBelediyeMeclisÜyeleri #AKPartiİlçeYönetimi #Bağış #Nakil #Sağlık #Gündem #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU  LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI