Advert
Advert
Advert

Öğretmenler Gününde ÇTSO ve İl Milli Eğitim Arasında Anlamlı Protokol

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, ilimizin küresel iklim değişikliğine uyum süreçlerine destek vermek, Çanakkale’nin tarımda orta ve uzun vadeli iklim eylem politikaları oluşturmak üzere hazırladığı “IPA-II Climate Change Adaptation Grant Programme (CCAGP)”çağrısı kapsamında hazırladığı proje için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklık protokolü imzaladı.

Öğretmenler Gününde ÇTSO ve İl Milli Eğitim Arasında Anlamlı Protokol
Öğretmenler Gününde ÇTSO ve İl Milli Eğitim Arasında Anlamlı Protokol Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1193 kez okundu.
Advert

Çanakkale Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen imza töreninde, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Genel Sekreter Sema Sandal, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Ergüven, İl Milli Eğitim Ar-Ge Öğretmeni Esra Erbaş ve ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru hazır bulundu.

T.C. Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından çağrıya çıkılan “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı”projesi hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “İlimizde iklim değişikliği sonucunda oluşan olumsuzlukların en az zararla atlatması, doğal kaynaklarımızın verimli kullanılması ve ekosistemimizin korunmasıyla ilgili bilinç oluşturmak ve farkındalık yaratmak üzere hazırladığımız AB Projemiz ’de hedeflenen faaliyetleri hayata geçirmek üzere paydaşlarımızla işbirlikleri yapacağız. Projemiz kapsamında;kadın çiftçilerimiz için yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak çevreye duyarlı rol model sistemler oluşturularak, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerimizin iklim değişikliğine uyum süreçlerinde bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapılacaktır. Bu amaçla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün saha ve eğitim tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Projemize gösterdiği ilgi ve verdiği destek dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Ortaklık protokolünün 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne denk gelmesi de görüşmemize ayrı bir keyif kattı. Proje ortaklarımız olan; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne, Bayramiç Ziraat Odası’na ve İl Milli eğitim Müdürlüğümüze projemize verdikleri destek ve katkılar için teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale ÇanakkaleÇTSO #ÇTSO #ÇanakkaleİlMilliEğitimMüdürlüğü #24KasımÖğretmenlerGünü #Proje #İklimDeğişikliğineUyumHibeProgramı #Gündem #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU  LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI