Advert
Advert
Advert

Pandemi Hastanesi’ne GESTAŞ’tan HEPA Filtreli Solunum Cihazı

GESTAŞ'tan Pandemi Hastanesi’ne tamamı yerli ve milli olan 25 adet HEPA filtreli özel solunum cihazı verildi.

Pandemi Hastanesi’ne GESTAŞ’tan HEPA Filtreli Solunum Cihazı
Pandemi Hastanesi’ne GESTAŞ’tan HEPA Filtreli Solunum Cihazı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1676 kez okundu.
Advert

 

Tamamı yerli ve milli olan HEPA filtreli solunum cihazı sayesinde, kıyafet içerisine dışarıdan virüs ve bakteri girişi engelleniyor, Covid 19 ile enfektehastalara birinci dereceden temas halinde olan sağlık çalışanlarına güvenli ve korunaklı bir ortam sağlıyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de koronavirüsle mücadele sürerken ilde Pandemi Hastanesi olarak hizmet veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Hastanesi’nde yerli ve milli üretim HEPA filtreli solunum cihazları kullanılmaya başlandı. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın öncülüğünde GESTAŞ Deniz Ulaşım tarafından Pandemi Hastanesi’ne alınan cihazlar sayesinde sağlık çalışanları, yoğun bakım ünitelerinde daha güvenli bir şekilde hizmet vermeye başladı.

 

 

YÜZDE 99.7’YE KADAR KORUNAKLI

Anti bakteriyel kumaştan üretilen solunum cihazıyla ilgili bilgiler veren ürünün Türkiye Distribitörü firma yetkilisi Tolga Akman, “50 yıkamaya kadar başlık kısmı steril edilebilir. Üründe hepavirüs filtresi vardır. Ürün tamamen yerli ve millidir. Dışarıdan almış olduğu herhangi bir virüs, bakteri ne olursa olsun yüzde 99.7’ye kadar steril ederek, yüksek basınçla kafa kısmından içeriye vermiş olduğu basıncı tulumun her bölgesinde gezdirmektedir. Bu sayede kullanıcısına rahat, güvenilir ve korunaklı bir ortam sağlamaktadır. Şarj edilebilir pili sayesinde kesintisiz 8 saate kadar çalışabilme imkanı sunmaktadır” dedi.

 

 

SAYIN VALİMİZ VE GESTAŞ’A TEŞEKKÜR EDERİZ

Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ali Kiraz ise, bu solunum cihazının yoğun bakım ünitelerinde ve acil servislerde çalışan personellerin sağlığı açısından büyük önem arz ettiğini belirtti. Bu cihazın en büyük avantajının maske, gözlük ve siperlik kullanımına gerek duyulmaması olduğunu kaydeden Kiraz, “Yüz maskesi, gözlük ve siperlik gibi uzun süre kullanımda rahatsızlık veren ekipmanlardan sağlık çalışanlarımız bu sayede kurtulmaktadır. Ergonomik bir tasarıma sahip, geniş açılı vizörü sayesinde rahat bir görüş alanı sunmaktadır. Covid 19 ile enfekte hastalara birinci dereceden temas halinde bulunan sağlık çalışanlarımız kullanmaktadır. Bu cihazı ilimize ve hastanemize kazandıran Sayın Valimiz İlhami Aktaş’a ve Gestaş yönetimine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #GESTAŞ #ÇanakkaleValisi #İlhamiAktaş #HEPAFiltreli #SolunumCihazı #Koronavirüs #GESTAŞDenizUlaşım #PandemiHastanesi #Sağlık #ÇanakkaleOnsekizMartÜniversitesiSağlıkUygulamaAraştırmaHastanesi #Gündem #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU  LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI