Advert
Advert
Advert

Lapseki Belediyesi’nde İşçilerin Yüzünü Güldüren Sözleşme

Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri sonuçlandı.

Lapseki Belediyesi’nde İşçilerin Yüzünü Güldüren Sözleşme
Lapseki Belediyesi’nde İşçilerin Yüzünü Güldüren Sözleşme Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2315 kez okundu.
Advert

Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi imza töreni Lapseki Belediyesi Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Aynur Bozkurt, Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi Müdürü Arzu Aydemir, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz ve belediye çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Atılan imzaların ardından Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz yaptığı açıklamada “Lapseki Belediyesi’nde çalışan tüm arkadaşlarımızla büyük bir aileyiz. Siz kardeşlerimizle birlikte Lapseki halkına güler yüz ve iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Lapseki’mizin güzelleşmesi için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Her zaman dediğimiz gibi emeğin pazarlığı olmaz. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız hizmetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz. Belediyecilik hizmetlerinde hakkaniyet ölçülerini gözetiyorsak çalışanlarımızın da emekleri karşılığında alacağı ücretler konusunda Sendikamız ile masaya oturduk. Hakkınız olan ne varsa hepsini sözleşmeye dahil ettik. Siz varsanız biz varız, siz varsanız Lapseki Belediyesi var anlayışıyla bu sözleşmeyi imzalıyoruz. İmzaladığımız Toplu Sözleşmenin hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz ise “Bu toprakların bize yüklediği büyük sorumluluğu yerine getirmeye kararlılık ve samimiyetle devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesi Eyüp Başkanımızın emekten ve emekçiden yana tavrının sonucudur.” dedi.

Yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketinde çalışan 91 işçinin günlük yevmiyelerine 1.Yıl %15, 2.Yıl %17 oranında ayrıca sosyal hak ve ikramiyelerine ise %100 oranında zam yapıldı. Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi’nde çalışan en düşük işçi maaşı aylık 3.500 lira olarak açıklandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #LapsekiBelediyesi #LapsekiBelediyeBaşkanı #EyüpYılmaz #Hizmet-İşSendikası #LapsekiBelediyePersoneli #Topluİş #Hak-İş #Sözleşme #Gündem #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU  LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI