Advert
Advert
Advert

2021 Yılı İSTİKLAL MARŞI Yılı Oluyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve 5 siyasi partinin imzasıyla sunulan ortak önergeyle 2021 yılı “İstiklal Marşı Yılı” olması kararlaştırıldı.

2021 Yılı İSTİKLAL MARŞI Yılı Oluyor
2021 Yılı İSTİKLAL MARŞI Yılı Oluyor Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2339 kez okundu.
Advert

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve 5 siyasi partinin imzasıyla sunulan ortak önergeyle 2021 yılı “İstiklal Marşı Yılı” olması kararlaştırıldı. Bu kapsamda İstiklal Marşı'nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Hakkında Kanun'a geçici madde eklenmesini içeren düzenleme kanun teklifine eklendi.

“İSTİKLAL MARŞIMIZIN 100. YILINDA, YURT GENELİNDE İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENECEK”

TBMM tarafından 2021 yılının İstiklal Marşı Yılı ilan edilmesi hakkında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından Şubat 1921'de kaleme alınan İstiklal Marşımızın 2021 yılında 100. Yılını kutlayacağız. İstiklal Harbi'nin devam ettiği günlerde, 1 Mart 1921 tarihli birinci birleşiminde TBMM Genel Kurulunda ilk kez okunan Milli Marşımız bu tarihten 11 gün sonra, 12 Mart 1921'de TBMM Genel Kurulu tarafından "ekseriyet-i azime ile" resmi İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir. İstiklal Marşı'mız zalime, işgalciye ve sömürgeciye boyun eğmeyen ve dünyaya meydan okuyan bir direnişin destanıdır. Varlığımıza ve birliğimize yönelik her tehdit karşısında, 'nazlı' ve 'şanlı' hilalin altında toplanmaya hazır Milletimizin ortak vicdanıdır, yüreğidir. Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından alınan son derece anlamlı kararı tüm kalbimizle destekliyoruz. Bu önemli anma etkinliğinde Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak yıl boyunca düzenlenecek tüm etkinliklere katılarak destek vereceğiz. 1873 tarihinde Çanakkale’mizin Bayramiç ilçesinde dünyaya gözlerini açan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u doğum yerini ve İstiklal Marşımızın hangi şartlar altında yazıldığını gerçekleştirilecek etkinliklerle birlikte vurgulamalı ve geleceğimiz olan çocuklarımıza mutlaka anlatmalı ve aktarmalıyız. Yüce Meclisimize aldıkları bu anlamlı karar için sonsuz şükranlarımı iletiyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇTSO #SelçukSemizoğlu #İstiklalMarşı #Bayramiç #MehmetAkifErsoy #TBMM #Haber #Gündem #Güncel
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU  LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI