Advert
Advert
Advert

Aldığı Hibe Desteği İle Kalkım Beldesinde Koyun Yetiştirecek

İŞKUR’un engelli ve eski hükümlülere yönelik duyurduğu proje hibe desteklerine başvuran ve destekten yararlanmaya hak kazanan Eski Hükümlü Figen Sert ile Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında sözleşme imzalandı. Sözleşme için İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz ve proje sahibi Figen Sert Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde bir araya geldi.

Aldığı Hibe Desteği İle Kalkım Beldesinde Koyun Yetiştirecek
Aldığı Hibe Desteği İle Kalkım Beldesinde Koyun Yetiştirecek Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1849 kez okundu.
Advert

Engelli ve eski hükümlü vatandaşların kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim ve rehabilitasyonlarına, işe ve iş yerine uyum sağlamalarına ve istihdamlarına yardımcı olma amacıyla verilen desteğe başvuran Figen Sert,Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım Beldesinde kendi arazisinde kuracağı çiftlikte İŞKUR’dan alacağı kuruluş desteği ile 20 koyun ve 1 koç ile koyun yetiştiriciliğine başlayacak.

Çiftçiye hayırlı olsun dileğinde bulunan Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz: ‘‘Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarını kullanmaya yetkili komisyonumuz her yıl, yılda 2 dönem proje çağrısında bulunuyor. Proje başvuru rehberi ve talep edilen belgelerimiz ise başvuru dönemlerinde web sitemiz iskur.gov.tr adresinden duyuruluyor. Son olarak 2020 yılı 2. dönemi olarak duyurduğumuz proje desteklerine başvuran vatandaşımızın proje şartları incelendi, komisyon onayı aldı ve proje bu attığımız imzalarla artık resmiyete kavuştu. Koyunların bereketiyle artması, Kalkım beldemize ekonomik kazanç getirmesi ve çiftliğimizin büyümesi en büyük temennimiz. Bu projeyle birlikte tüm eski hükümlü ve engelli hemşehrilerimize girişime teşvik edici hibe desteklerimize başvurmalarını tavsiye ediyorum.’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #İŞKUR #İŞKURÇanakkale #HibeDesteği #Yenice #Çiftçi #KuruluşDesteği ##Kalkım #Gündem #Güncel #Haber #MehmetUğurYavuz #FigenSert
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çanakkale İŞKUR’dan Takı İmâlatçısı Mesleğinde MEGİP Kursu
Çanakkale İŞKUR’dan Takı İmâlatçısı Mesleğinde MEGİP Kursu
Ziraat Bankası Troya Şube Müdüründen Başkan Selçuk Semizoğlu'na Ziyaret
Ziraat Bankası Troya Şube Müdüründen Başkan Selçuk Semizoğlu'na Ziyaret