Advert
Advert
Advert

2023'e Giderken Türkiye Ekonomisinin Dünü ve Bugünü Konferansı Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Lapseki Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen “2023'e Giderken Türkiye Ekonomisinin Dünü ve Bugünü” Konferansı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Cemil Ertem’in katılımıyla gerçekleşti.

2023'e Giderken Türkiye Ekonomisinin Dünü ve Bugünü Konferansı Gerçekleştirildi
2023'e Giderken Türkiye Ekonomisinin Dünü ve Bugünü Konferansı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 3567 kez okundu.
Advert

Moderatörlüğünü Lapseki Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Senil Ketenciler’in yaptığı ve pandemi koşullarından dolayı internet üzerinden gerçekleşen konferansa, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, ÇOMÜ senato üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, pandemi koşullarında da teknolojik dönüşümle etkinliklerin verimli bir şekilde devam ettiğini belirtti. Lapseki Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Engin Gür, değişen dünyada öğrencilerin de bu değişime ayak uydurmaları için donanımlarını arttırmaları gerektiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Cemil Ertem, günümüzde teknolojinin her alanda etkinliğini artarak sürdürdüğünü dolayısıyla bilgiye ulaşmanın daha kolay hale geldiğini vurgulayarak şöyle devam etti;

''Burada önemli olan nitelikli bilgiye ulaşıp bunu doğru yorumlayabilmek. Dünya ilerlerken, gelişmiş ve gelişmekte olan ülke kavramlarını geride bırakıyoruz. Ulus Devlet- Sosyal Devlet olgusu yeniden tanımlanıyor. Şehirleşme, teknolojinin etkenliğiyle, yerini küçük yerlerde yaşamlara bırakıyor. Eski mesleklerin yerini yapay zeka, makine öğrenmesi, data analistliği gibi teknoloji yoğun meslekler almaya başladı.”

Öğrencilere de önerilerde bulunan Dr. Cemil Ertem, “Tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de değişim başlıyor. Gençlerimizin bu değişime hızlı bir şekilde uyum sağlayabilmesi için eğitimlerini bu yeniliklere göre şekillendirmeleri gerekmektedir'' dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇOMÜ #Türkiye #Ekonomi #Pandemi #Konferans #SuatUğur #CemilErtem #LapsekiBelediyeBaşkanı #EyüpYılmaz #Akademisyenler #Öğrenci #Gündem #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU  LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
‘SİGORTAMIN KOLLARI’ TACETTİN ASLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE SAHNE ALDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI
GELİBOLU’DA 20 KİŞİLİK İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATILDI