Advert
Advert
Advert

TKDK'dan EZİNE GIDA OSB'ye Ziyaret

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatör Vekili Mahmut Uçar, 14 Ocak Perşembe günü Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Ezine Gıda OSB) Müdürü Alper Altınok’u makamında ziyaret etti.

TKDK'dan EZİNE GIDA OSB'ye Ziyaret
TKDK'dan EZİNE GIDA OSB'ye Ziyaret Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1957 kez okundu.
Advert

Ziyarette, TKDK İl Koordinatör Vekili Mahmut Uçar, TKDK tarafından ilana çıkılan 10. Başvuru Çağrı Döneminde destek verilecek sektörler olan “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)” ve “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103)” hakkında Ezine Gıda OSB Müdürü Alper Altınok’a bilgi verdi. Görüşmede, TKDK desteklerinden Ezine Gıda OSB’de kurulacak işletmelerin yararlanabilmesi için birlikte yapılabilecek çalışmalar üzerinde duruldu.

Görüşmede ayrıca; 10. Çağrı İlanı kapsamında hayvancılık işletmelerinin yanı sıra, süt ve süt ürünleri işleme, kırmızı et kesimhane ve parçalama, su ürünleri işleme ve meyve sebzelere yönelik soğuk hava depolarının % 40-50 oranında destekleneceğini ve yatırımlarda KDV ve gelir vergisi gibi vergi muafiyetleri bulunduğuna işaret eden Uçar, TKDK’nın destek verdiği konularda Ezine Gıda OSB’de faaliyet gösterecek yatırımcılarla yakından temas halinde olunacağını ve yatırım yapmayı planlayan yatırımcıların TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabileceğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #TKDK #eZİNEgIDAOSB #MahmutUçar #AlperAltınok #Hayvancılık #Süt #SütÜrünleri #SoğukHavaDepoları #Tarım #Balıkçılık #İşlenmesi #Ziyaret #Ekonomi #İşletme #Gündem #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı