Advert
Advert
Advert

İskenderoğlu, Çanakkale Kahramanı Yahya Çavuş’un Evini İnceledi

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale kahramanlarından Ezineli Yahya Çavuş’un evini aslına uygun halde yapılacak olan restorasyon çalışmaları öncesi ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

İskenderoğlu, Çanakkale Kahramanı Yahya Çavuş’un Evini İnceledi
İskenderoğlu, Çanakkale Kahramanı Yahya Çavuş’un Evini İnceledi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1223 kez okundu.
Advert

Ezineli Yahya Çavuş’un evini ziyaret eden İskenderoğlu; “Çanakkale Kara Muharebeleri’nde Seddülbahir Bölgesi’nin savunmasından sorumlu 26. Alay’da görev yapan Ezine Yahya Çavuş, 25 Nisan 1915 günü gerçekleşen sahil çıkarmasında düşman askerlerine karşı takımıyla birlikte üstün bir mücadele vermiş ve büyük bir kahramanlık örneği sergilemiştir. Çanakkale Muharebeleri sırasında şehit düşen Ezineli Yahya Çavuş, nesilden nesile aktarılması gereken kahramanlarımızdandır. Çanakkale muharebeleri sırasında takımıyla birlikte verdiği mücadele, ülkemizin ve bu toprakların ne kadar kıymetli olduğunu bizlere göstermektedir. Bu toprakların bedeli Seyit Onbaşıların, Mehmet ve Yahya Çavuşların kanlarıyla, canlarıyla ödenmiştir. Bizlerin en büyük sorumluluğu da bu değerlerimize sahip çıkmak ve onları gelecek nesillere emanet etmektir. Bu düşüncelerle Yahya Çavuş’un evini restore edip anısını yaşatmak istiyoruz. Restorasyonla ilgili her alanda gerekli teknik çalışmalar başladı. Biz de gelip yerinde ziyaret etmek istedik. Bundan sonra süreci takip edeceğiz.” dedi.

İskenderoğlu’na, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin ve Yahyaçavuş Köy Muhtarı Ali Sevinç eşlik ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇanakkaleMilletvekili #Jülideİskenderoğlu #EzineliYahyaÇavuşEvi #Ziyaret #AKPartiÇanakkaleMilletvekili #Restorasyon Gündem #Güncel #Yerel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı