Advert
Advert
Advert

Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy Sergisi Açıldı

TBMM Genel Kurulunca 2021 yılının "İstiklal Marşı Yılı" olmasının kararlaştırılmasının ardından bu yıl boyunca tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından, milli marşın anlamını ve Kurtuluş Savaşı'nın önemini anlatmak amacıyla İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri düzenlenmektedir.

Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy Sergisi Açıldı
Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy Sergisi Açıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2824 kez okundu.
Advert

Trakya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve ÇOMÜ’nün ev sahipliğinde ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Anafartalar Yerleşkesinde “Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” sergi açılışı gerçekleştirildi.

“Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” sergi açılışına; Vali İlhami AKTAŞ, ÇOMÜ Rektör V. Prof. Dr. Süha Özden, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, Trakya Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nurten Çetin, Anadolu Şehit Aileleri Dernek Başkanı Sebahat Korkmaz Demir ve ÇOMÜ personeli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ÇOMÜ Rektör V. Prof. Dr. Süha Özden, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü akademisyeni Doç. Dr. Cahide Sönmez ve Trakya Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nurten Çetin tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

Vali İlhami AKTAŞ, ÇOMÜ Rektör V. Prof. Dr. Süha Özden, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç ve Trakya Üniversitesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nurten Çetin tarafından kurdele kesimi gerçekleştirilerek “Kabulünün 100. Yılında İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy” sergisi açıldı.