Advert
Advert
Advert

Ayvacık Jeotermal Sera OSB Toplantısı ÇTSO'da Yapıldı

Çanakkale Ayvacık ilçesinde kurulması planlanan Jeotermal Sera Organize Sanayi Bölgesi toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde yapıldı.

Ayvacık Jeotermal Sera OSB Toplantısı ÇTSO'da Yapıldı
Ayvacık Jeotermal Sera OSB Toplantısı ÇTSO'da Yapıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1488 kez okundu.
Advert

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Daire Başkanı Deniz Oruç Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Mutlu Yaşar ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan İskender ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi hazır bulundu.


“AYVACIK JEOTERMAL KAYNAKLI SERA OSB İLE İLİMİZ TARIM ÜRETİM ÜSSÜ HALİNE GELECEK”

Ayvacık Sera OSB toplantısı hakkında bilgi veren Başkan Selçuk Semizoğlu; “Tarım ve sanayi sektörünün entegrasyonunu sağlamaya yönelik tarıma dayalı sanayi girdisini oluşturan bitkisel ve hayvansal üretimin ve bunların işlenmesine yönelik sanayi tesislerinin yer aldığı mal ve hizmet üretimi olan Sera Organize Sanayi Bölgesi’nin İlimizde kurulması yönünde önemli adımlar atılıyor. Jeotermal kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (TDİOSB) yüksek sıcaklıklı jeotermal kaynak, Elektrik Santrali (JES) aracılığıyla elektrik üretiminde kullanıldığı gibi bölgesel ısıtma ve topraklı veya topraksız modern seralarda ısıtma amaçlı da kullanılabilmektedir. Ayvacık’ta kurulacak olan Jeotermal Kaynaklı Sera OSB ile artık yatırımcı almaya başlayan Ezine Gıda İhtisas OSB birbirlerini tamamlayıcı rol üstlenerek ilimizi “Tarım Üretim Üssü” haline getirmesi beklenmektedir. Ayvacık Jeotermal Kaynaklı OSB üç temel yatırım öğesini içinde barındırmaktadır. Bunlar; uygun arazi, sektör ve jeotermal kaynaklarımızdır. Bununla beraber jeotermal yeraltı zenginliğimizi de ekonomimize doğrudan kazandırılması büyük önem arz ediyor. Yakın bir tarihte fizibilite raporu hazırlanarak somut adımlar atılmaya başlanacak. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Daire Başkanı Deniz Oruç’a verdiği bilgiler ve katılımları için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇTSO #OSB #AyvacıkSeraOSB #TDİOSB #ElektrikSantrali #JES #EzineGıdaİhtisasOSB #Jeotermal #Toplantı #Gündem #Güncel #Yerel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mutluay, Halk Oyunları Ekibini Ağırladı
Mutluay, Halk Oyunları Ekibini Ağırladı
Kedi Köyü Sakinleri Sağlık Kontrolünden Geçti
Kedi Köyü Sakinleri Sağlık Kontrolünden Geçti