Advert
Advert
Advert

Çanakkale Belediyesi Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) Toplamada 2. Oldu

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) tarafından düzenlenen Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) toplama yarışması sonuçlandı. Çanakkale Belediyesi 2 bin 160 kg atık ile kendi kategorisinde ikinci oldu.

Çanakkale Belediyesi Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) Toplamada 2. Oldu
Çanakkale Belediyesi Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) Toplamada 2. Oldu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1995 kez okundu.
Advert

Çanakkale Belediyesi, çevre ve doğamızı korumak adına elektrikli ve elektronik eşyaları da ayrı toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda TÜBİSAD’ın Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) toplama yarışmasına da katılan Çanakkale Belediyesi, ikinci olarak elektrikli scooter da kazanmış oldu. Öte yandan yarışma kapsamında toplanan her ton AEEE için sokak hayvanlarına yönelik mama bağışı ve karbon azaltımı amacıyla ağaçlandırma çalışması yapılacağı da duyuruldu.

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaları Ayrı Toplamaya Devam

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanmasına ilişkin Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında, bu tür eşyaların geri dönüşümüne destek sağlamak için 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezimizden randevu alabilir, bu doğrultuda atık elektronik eşyalarınızı evinizden aldırabilirsiniz. Alınan randevular doğrultusunda atık elektronik eşyalar her Perşembe günü evlerden toplanmaya devam etmektedir.

Ayrıca, yine bu tür eşyalar; Mahalle Muhtarlıkları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yaşam Evlerine de bırakılabileceği gibi kentlilerimiz, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalarını Çarşı bölgesinde bulunan atık elektronik eşya konteynerine de bırakabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇanakkaleBelediyesi #AEEE #AtıkElektrikliElektronikEşyaları #TÜBİSAD #TYK #Yarışma #Toplama #Proje #Gündem #Güncel #Haber #ÇağrıMerkezi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kentte Sanat Konferansları; 'Kültürel Mirasa Sahip Çıkmak'
Kentte Sanat Konferansları; 'Kültürel Mirasa Sahip Çıkmak'
2022 YILININ İLK MESLEK TANITIM GÜNÜ
2022 YILININ İLK MESLEK TANITIM GÜNÜ