Advert
Advert
Advert

Bozcaada Belediyesi'nden İşçilere Rekor Zam!

Bozcaada Belediyesi işçileri sözleşme yeniledi. İki oturumda gerçekleşen anlaşma sonucunda Bozcaada Belediyesi, işçilerin yevmiyelerine yüzde 30, sosyal haklarına ise yüzde 20 zam yaptı. Böylelikle Bozcaada Belediyesi’nde işçilerin maaşı ortalama 6 bin TL’ye, ikramiyeler ile birlikte 7 bin TL’ye yükseldi. Bozcaada Belediyesi İş Yeri Temsilcisi Rahmi Alkan, “Emek en yüce değerdir diyen Bozcaada Belediye Başkanımız Dr. Hakan Can Yılmaz’a bütün emekçi arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bozcaada Belediyesi'nden İşçilere Rekor Zam!
Bozcaada Belediyesi'nden İşçilere Rekor Zam! Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1932 kez okundu.
Advert

Anlaşma sonucunda Bozcaada Belediyesi, kadrolu işçilerin yevmiyelerine yüzde 30, sosyal haklarına ise yüzde 20 zam yaptı.

Belediye işçilerinin 127 TL olan yevyeleri yeni sözleşme ile en düşük 165 TL oldu. Ayrıca her ay maaşlara yansıtılan eğitim desteği ise 1.120 TL’den 1350 TL’ye yükseldi.

Böylelikle Bozcaada Belediyesi’nde çalışan işçilerin ortalama maaşı 6 bin TL’ye yükselirken bu rakam ikramiyeler ile birlikte ortalama 7 bin TL’ye  yükseldi.

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, şunları söyledi:

“Bugün belediye emekçilerimiz ile toplu sözleşme görüşmelerini mutabakatla nihayete erdirdik. Pandemi koşullarının ağırlığı ve ülke genelindeki ekonomik durumun vahametini hep birlikte yaşıyoruz. Bu durum belediye gelir ve gider dengesini olumsuz da etkilese, mümkün olan en iyi şartlarda emekçilerimize bir toplu sözleşme sunduğumuza inanıyorum. Helal-i hoş olsun. Biz; hem belediye gelirlerimizi arttıracak yeni düzenlemeler, hem de gider azaltıcı tedbirlerle bu durumu rahatlıkla göğüsleyeceğiz. Öncelik; işçi ve emekçinin evine de, işine de daha rahat ve huzurla gitmesidir. Onlar karda-kışta, yazın mahşer kalabalığında bizim için çalışan neferlerimizdir. Bu sene tanıtım, fuar-organizasyon, temsil-ağırlama gibi giderlerinde gözle görülür bir azaltma ve mali disiplin sağlamayı hedefliyoruz. Buradan yaratılacak kaynağın işçi ve emekçimize aktarılarak, bu zor koşullarda onların daha huzurlu ve daha iyi koşullarda yaşamalarına vereceğimiz destek; bizim için her şeyden önemli. Yetkili sendikamız Belediye-İş ve sendika temsilcilerimize, belediyemize ve özellikle emekçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Daha tatmin edici toplu sözleşmeler hedefimiz olacaktır.”

 

 

 

 

 

Kaynak: bozcaadahaber.net

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #BozcaadaBelediyeBaşkanı #HakanCanYılmaz #Pandemi #Belediye-İş #Sendika #İşçi #Maaş #Zam #İkramiye #BozcaadaBelediyesiİşçileri #RahmiAlkan #Gündem #Güncel #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı