Advert
Advert
Advert

Çanakkale Devlet Hastenesi’nde Koroner Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastenesi’nde 2'nci Basamak Koroner Yoğun Bakım Ünitesi hizmete açıldı.

Çanakkale Devlet Hastenesi’nde Koroner Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı
Çanakkale Devlet Hastenesi’nde Koroner Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1703 kez okundu.
Advert

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde mevcut bulunan 72 erişkin yoğun bakım yatak sayımıza 9 eklenerek %13 oranında bir artışla 81’e yükseldi.  

Konuyla ile ilgili açıklama yapan Çanakkale İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, “Sağlık camiası olarak 2020 yılı Mart ayından bu yana mesai mefhumu gözetmeden, ailelerimizden fedakarlık ederek canla başla çalışarak mücadele etmekteyiz.

Son 4 yıldagerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız ve sağlık tesislerimizde sağladığımız dengeli personel dağılımı ile pandemide başarılı bir süreç yürütülmesine olanak sağlamış olduk.

Bu yatırımların gerçekleşmesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sayın Valimize, Grup başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan’a, Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu'na şükranlarımızı arz ederim.        

Pandemi sürecinde, ilimizin2. ve 3. basamak sağlık hizmetlerinde diğer zamanlara göre daha fazla ihtiyaç duyulan yoğun bakım birimleri ve donanımları konusunda,ilimizde faaliyet gösteren Doğu Biga Madencilik şirketine, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine kazandırmış olduğu 9 yataklı 2. seviye yoğun bakım için Çanakkale’miz adına teşekkür ederim” dedi.

Taşçı açıklamasında, “Böylelikle Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde mevcut bulunan 72 erişkin yoğun bakım yatak sayımıza 9 eklenerek%13 oranında bir artışla 81’e yükselmiş ve Çanakkale’mizin hizmetine kazandırılmıştır. Rabbim bu tesisleri kazandıran ve kazanılmasına vesile olan herkesten razı olsun. Allah bu yerlere muhtaç etmesin ama eksikliğini de vermesin.

   Dünyada ve bizde pandemi devam etmekte, pandemi kuralları olan “Temizlik, Maske ve Mesafe” ye taviz vermeden uymak zorundayız. Bu sadece sağlık camiasının bir savaşı değil tüm insanların insanlık savaşıdır.

   Allah’tan bu pandeminin en az zarar ile atlatılmasını nasip etmesini ve herkese de sağlıklı ve uzun bir yaşam vermesini diliyorum”diye konuştu.