Advert
Advert
Advert

Merhum Prof. Dr. Telat Koç’un Adı Coğrafya Laboratuvarına Verildi

21.01.2021'de hayatını kaybeden ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Telat Koç’un adı, Fen Edebiyat Fakültesindeki Fiziki Coğrafya Laboratuvarına verildi.

Merhum Prof. Dr. Telat Koç’un Adı Coğrafya Laboratuvarına Verildi
Merhum Prof. Dr. Telat Koç’un Adı Coğrafya Laboratuvarına Verildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 4423 kez okundu.
Advert

FEF’te düzenlenen anma programına; ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Dayan, akademik ve idari personel, Merhumun ailesi ve sevenleri katıldı.

Anma programında, Merhum Prof. Dr. Telat Koç’un öğrencisi Semra İzkan, çalışma arkadaşları; Prof. Dr. Ekrem Tufan, Prof. Dr. Varol Tok, Prof. Dr. Murat Türkeş, Prof. Dr. Hasan Tatlı, Prof. Dr. Osman Dayan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur ile Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay birer konuşma yaptılar.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur konuşmasında “Hepimizin bildiği hayatın iki gerçeği vardır. Biri yaşadıklarımız diğeri ise yaşamın bir gün sona ereceğidir. Saygı değer hocamız Prof. Dr. Telat Koç aramızdan ayrılmış olsa da anısını her zaman yaşatacağız. Kendisi her insanda olması gerekli vasıfları toplamış, hayatına yansıtabilmiş ve ortalama bir insanın yaşayabileceği ömrün tamamına ermeden aramızdan erken yaşta ayrılmış bir değerimizdir. Elbette bundan sonra kendisi gönüllerde yaşayacaktır. Bu vesileyle, ÇOMÜ Rektörlüğü olarak bu anma törenini düzenleyenlere teşekkür ediyor Prof. Dr. Telat Koçu da rahmetle anıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Telat Koç’un adının verildiği “Prof. Dr. Telat Koç Fiziki Coğrafya Laboratuvarı'nın açılışı, hayatının anlatıldığı videonun izlenmesi ve anı defterinin imzalanmasıyla anma programı sona erdi.