Advert
Advert
Advert

Halkın Şirketinden 15 Ayda 8 Gemi

Gestaş Deniz Ulaşım, filosunda kiralık olarak bulunan 57. Alay gemisini de satın alarak bünyesine kattı. Gestaş son 15 ayda satın alınan gemi sayısını 8’e çıkardı.

Halkın Şirketinden 15 Ayda 8 Gemi
Halkın Şirketinden 15 Ayda 8 Gemi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 757 kez okundu.
Advert

Konu ile ilgili olarak Gestaş tarafından yapılan açıklamada;

“Çanakkale’nin deniz ulaşım şirketi olarak, 2021 yılında satın aldığımız Avşa Adası gemisinin ardından geçtiğimiz günlerde 57. Alay gemimizi satın alarak şirketimiz envanterine dahil ettik. 2021 yılında satın aldığımız 2 gemiyle birlikte son 15 ayda satın alınan gemi sayısı 8 oldu.

Çanakkale Boğazı, Gökçeada, Bozcaada ve Güney Marmara hattında araç ve yolcu taşımacılığı yapan Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi şirketi Gestaş Deniz Ulaşım olarak, kazancımızı yatırıma dönüştürmeye devam etmekteyiz. 2020 yılı Ocak ayında yeni genel müdürümüzün göreve başlamasıyla, maliyetleri en aza indirecek, şirketin gelirlerini de artıracak hamleler üzerinde duran, gelirlerin önemli bir kısmını oluşturan gemi kiralarından kurtulmak amacıyla gemi satın alınması üzerinde çalışmalarına başlayan şirket yönetimimiz,  son olarak filomuzda kiralık olarak hizmet veren 57. Alay gemisini de şirket envanterine kattı.

FİLOMUZDA ŞİRKETİMİZE AİT GEMİ SAYISI 15 AYDA 6’DAN 14’E YÜKSELDİ

2020 yılı içerisinde ilk olarak filoda kiralık olarak bulunan Seddülbahir, Mesudiye ve 18 Mart gemileri satın alınırken, ardından Gelibolu-Çardak hattında sefer yapan 3 gemiyi bünyemize  katarak hem filomuzdaki gemi sayısını artırdık hem de hizmet verdiğimizlokasyonlarıgenişlettik. 2021 yılı içerisinde de Avşa Adası, son olarak da 57. Alay gemisini satın alarak filomuzdaki şirketimize ait gemi sayısını 6’dan 14’e, filodaki gemi sayısını da 17’den 21’e çıkardık.

SIFIR FİNANSAL BORÇLANMAYLA 8 GEMİ

Tüm satın almaları kendi kaynaklarıyla, finansal borçlanma olmadan ve kredi kullanmadan gerçekleştiren şirketimiz, 8 gemiden 6’sını peşin ödemeyle satın alırken, 2 geminin ödemesi ise taksitle gerçekleştirilecek.

10 GEMİMİZ  A’DAN Z’YE BAKIMDAN GEÇİYOR

Kendi kaynaklarıyla 15 ayda tam 8 gemi satın alan şirketimiz, aynı dönemde 10 gemimizin de tersane sürecini gerçekleştirmekte. 2020 Eylül ayından bu yana 2021 sezonu hazırlıklarına başlayan ve sırasıyla gemilerini bakım/tutum süreci için tersaneye alan şirketimiz, 10 gemiyi A’dan Z’ye yeniliyor. İlk olarak Lapseki ve Gelibolu 1 gemilerini bakıma alınırken, sırasıyla Selimiye, Gökçeada 1, 18 Mart, 57. Alay gemilerinin tersane süreci gerçekleşti. Bayramiç ve Seddülbahir gemilerinin bakım/tutum çalışmaları sürerken bu gemilerin ardından Mesudiye ve Gelibolu gemisine tersaneye girerek sezon hazırlıklarını tamamlayacak. Gece gündüz, hummalı bir çalışmayla gemileri daha emniyetli ve daha konforlu hale getiren şirketimiz, makine dairesinden, araç ve yolcu güverteye kadar tüm alanları baştan aşağı yeniliyor."

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #GESTAŞ #GestaşDenizUlaşım #Filo #Gemi #Kira #ÇanakkaleBoğazı #Gündem #GestaşMüdürü #MahirSevinç #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kedi Köyü Sakinleri Sağlık Kontrolünden Geçti
Kedi Köyü Sakinleri Sağlık Kontrolünden Geçti
AK Parti’den Kurban Bayramı Kutlaması
AK Parti’den Kurban Bayramı Kutlaması