Advert
Advert
Advert

3 AY DAHA UZATILAN KÇÖ ÖDENEĞİNİN BAŞVURULARINA İLİŞKİN DUYURU

Kısa Çalışma Uygulaması 22/04/2021 tarih ve 3910 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile 01/04/2021-30/06/2021 tarihlerini kapsayacak şekilde üç ay daha uzatıldı. Uzatılan ödenekle ilgili başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü açıklamada bulundu.

3 AY DAHA UZATILAN KÇÖ ÖDENEĞİNİN BAŞVURULARINA İLİŞKİN DUYURU
3 AY DAHA UZATILAN KÇÖ ÖDENEĞİNİN BAŞVURULARINA İLİŞKİN DUYURU Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 715 kez okundu.
Advert

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz yeni dönem Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanmak isteyen işveren yetkililerine, ilgili mali müşavir,  muhasebeci ve diğer paydaşlara bilgi verildiğini, aşağıdaki noktalara dikkat ederek uzatma başvurularının yapılabileceğini dile getirdi.

 

KÇÖ Ödeneği Uzatma Başvurusunda Dikkat Edilecek Hususlar

 

  • 31/03/2021 tarihi öncesi kısa çalışma uzatma başvurusundan yararlanmış ve ara vermiş işyerlerinin de uzatma veya oran güncelleme işlemi mevcut usulle (e-posta) devam edecektir.

 

  • Lütfen müracaatınızı içeren dilekçenizi ve ekinde Kısa çalışma başlama tarihi ayın birinci günü olacak şekilde düzenlenmiş oran excelini e-posta yoluyla gönderiniz.

 

  • Kısa Çalışmanın Uzatılması Uygulaması yalnızca işyerinizde daha önce kısa çalışmadan yararlanılan işçileri kapsamaktadır. Bu nedenle daha önce işyerinizden KÇÖ başvurusu yapılarak uygunluk almamış işçiler için Kısa Çalışmanın Uzatılması Uygulamasından yararlanılması mümkün değildir.

 

  • Kısa Çalışmanın Uzatılması Uygulaması yalnızca işverenleri tarafından kısa çalışma başvurusunda bulunulmuş ve daha önce kısa çalışmadan yararlanan işçiler için, başlangıçta belirlenen çalışılmayan süreyi geçmeyecek şekilde yapılabilmektedir. Kısa Çalışmanın Uzatılması Uygulamasında listemize yeni işçi eklememiz mümkün olmadığı gibi mevcut işçilerimiz için onay alınan sürenin üzerinde saat artışı da yapılamayacaktır.

 

  • Aynı ay içinde hem kısa çalışma ödeneği hem de nakdi ücret desteğinden yararlanılma imkânı bulunmamaktadır. Bu sebeple Kısa Çalışmanın Uzatılması Uygulamasında listemize aldığımız işçi için nakdi ücret desteği başvurusunda da bulunduysak daha sonra yersiz ödeme sorunuyla karşılaşmamak için nakdi ücret desteği başvurusunun iptal edilmesi yerinde olacaktır.

 

 

 

 

 

#Çanakkale #İŞKUR #KısaÇalışmaÖdeneği #KÇÖ #Başvuru #3Ay #Uzatma #ÇanakkaleİŞKURMüdürü #MehmetUğurYavuz #Gündem #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kentte Sanat Konferansları; 'Kültürel Mirasa Sahip Çıkmak'
Kentte Sanat Konferansları; 'Kültürel Mirasa Sahip Çıkmak'
2022 YILININ İLK MESLEK TANITIM GÜNÜ
2022 YILININ İLK MESLEK TANITIM GÜNÜ