Advert
Advert
Advert

Domates Fideleri Kentliler İle Buluşturuldu

Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı tarafından atalık tohumların gelecek kuşaklara aktarılması amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında yetiştirilen domates fideleri kentliler ile buluşturuldu.

Domates Fideleri Kentliler İle Buluşturuldu
Domates Fideleri Kentliler İle Buluşturuldu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1569 kez okundu.
Advert

Atalık tohumların yok olmaması ve sağlıklı gıdaya ulaşılabilir olması amacı ile çalışmalarını sürdüren Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı tarafından üretilen domates fideleri, 28-29 Nisan tarihlerinde Tohum Sandığı, Gelincik Hobi Bahçesi, Barbaros Parkı ve Halk Bahçesinde kentliler ile buluşturuldu.
29 Nisan 2021 Perşembe günü Halk Bahçesinde bulunan Halkın Bakkalı’nın önünde gerçekleştirilen fide dağıtımını Başkan Gökhan ziyaret etti. Etkinlik hakkında bilgi alan Başkan Gökhan, fide dağıtımına da katılarak, kentlilere fide taktim etti.

Fide dağıtımı etkinliğine ilişkin açıklamada bulunan Başkan Gökhan; “2021 yılı itibari ile fidelerimizi ürettik. Bu yıl toplamda 100 bin fide üretmiş olacağız. Dün ve bugün 20 bin domates fidelerimizi halka dağıtmış olacağız. Kısıtlamadan sonra da fide dağıtımlarımıza devam edeceğiz” dedi.