Advert
Advert
Advert

Pazar Yerlerinin Açılması ve Alınacak Tedbirlerle İlgili Koordinasyon Toplantısı

Tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerlerinin açılması ve alınacak tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantısı Vali İlhami AKTAŞ başkanlığında gerçekleştirildi.

Pazar Yerlerinin Açılması ve Alınacak Tedbirlerle İlgili Koordinasyon Toplantısı
Pazar Yerlerinin Açılması ve Alınacak Tedbirlerle İlgili Koordinasyon Toplantısı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 645 kez okundu.
Advert

Toplantıya; İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay,  Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Ticaret İl Müdürü Hakan Tuncerli, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Ünver, Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı Selahattin İş ve Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Arslan katıldı.

Vatandaşların yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verilmesi, sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacağı pazar yerlerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında alınacak tedbirler değerlendirilerek karara bağlandı.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Vali İlhami AKTAŞ, “Vatandaşlarımızın yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerlerinde ihtiyaçlarını karşılaması için tüm tedbirleri alıyoruz” diye konuştu.

Alınan bütün tedbir ve önlemlerin vatandaşımızın sağlığı için olduğunu ifade eden Vali İlhami AKTAŞ, toplu ve kalabalık ortamlarda virüsün bulaş hızının daha yüksek olduğu için vatandaşlarımızın pazar yerlerinde, temizlik, maske ve mesafe kuralı başta olmak üzere alınan tüm tedbirlere hassasiyetle uymalarını önemle rica etti.

Toplantı; görüş öneri ve taleplerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #ÇanakkaleValisi #İlhamiAktaş #PazarYeri #Toplantı #Tedbirler #TamKapanma #Covid19 #Koronavirüs #Önlem #Koordinasyon #Gündem #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kentte Sanat Konferansları; 'Kültürel Mirasa Sahip Çıkmak'
Kentte Sanat Konferansları; 'Kültürel Mirasa Sahip Çıkmak'
2022 YILININ İLK MESLEK TANITIM GÜNÜ
2022 YILININ İLK MESLEK TANITIM GÜNÜ