Advert
Advert
Advert

TURAN: ‘BU GURUR ÇANAKKALE’MİZİN, TÜRKİYE’MİZİN’

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Troya Müzesi’nin 2020 Yılı Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü almasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

TURAN: ‘BU GURUR ÇANAKKALE’MİZİN, TÜRKİYE’MİZİN’
TURAN: ‘BU GURUR ÇANAKKALE’MİZİN, TÜRKİYE’MİZİN’ Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1420 kez okundu.
Advert

Troya Müzesi’nin, Avrupa’nın en prestijli müzecilik ödüllerinden birini kazandığının altını çizen Turan; “Çanakkale'mizde 5 bin yıllık geçmişe sahip Troya Antik Kenti'nin vitrini olan, tüm görkemiyle adeta tarihe ışık tutan Troya Müzesi’nin, 2020 Yılı Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü'nü almasından dolayı büyük bir mutluluk duyduk. Troya Müzesi, hem Çanakkale’mizin hem de ülkemizin önemli sembollerinden biri. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açılışını gerçekleştirdiğimiz Troya Müzesi adeta ödüllere doymuyor. Daha önce de “En Başarılı Müze” seçilmişti. Çanakkale'mizin, tarihin ve insanlığın ortak değeri Troya Müzesi’nin elde ettiği bu önemli başarı, Çanakkale’mizin uluslararası marka değerini artıracak, bununla birlikte şehrimizin ve ülkemizin turizmine hızlı bir ivme kazandıracaktır.

Çanakkaleliler olarak, oldukça gururluyuz. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte şehrimizin marka değerini artıran çalışmalara destek olmaya devam edeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, tebrikler Troya diyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #AKPartiÇanakkaleMilletvekili #BülentTuran TroyaMüzesi #AvrupaYılınMüzesi #Ödül #TroyaAntikKenti #Jülideİskenderoğlu #Turizm #Kültür #Sanat #Gündem #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kentte Sanat Konferansları; 'Kültürel Mirasa Sahip Çıkmak'
Kentte Sanat Konferansları; 'Kültürel Mirasa Sahip Çıkmak'
2022 YILININ İLK MESLEK TANITIM GÜNÜ
2022 YILININ İLK MESLEK TANITIM GÜNÜ