Advert
Advert
Advert

TURAN: 'ÇİFTÇİLERİMİZ EMEĞİ VE ALIN TERİNİ TOPRAKLA BULUŞTURUYOR'

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

TURAN: 'ÇİFTÇİLERİMİZ EMEĞİ VE ALIN TERİNİ TOPRAKLA BULUŞTURUYOR'
TURAN: 'ÇİFTÇİLERİMİZ EMEĞİ VE ALIN TERİNİ TOPRAKLA BULUŞTURUYOR' Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 870 kez okundu.
Advert

Turan ve İskenderoğlu’nun ortak 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü mesajı şu şekilde:

“Çiftçiler, emekleri, üretimleri ve fedakarlıklarıyla bir ülkenin kendi kendine yetmesinin teminatıdır. Emeği ve alın terini toprakla buluşturan çiftçilerimiz, ülkemizin hedeflerine emin adımlarla ilerlemesine önemli bir katkı sunuyorlar. Bir seneyi aşkın süredir devam eden ve tüm dünyayı olumsuz yönde etkileyen salgın dönemi bizlere üretimin, özellikle stratejik bir sektör olarak gıdanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Devletimizin tarım ve gıda konusunda attığı adımlar, üretimde öncelikle kendi kendine yetmenin ve mümkün olduğunca dünya pazarına açılmanın yeni dünya düzeninde ekonomik olarak büyük bir avantaj sağlayacağının adeta bir göstergesi. Tarihiyle, doğal güzellikleriyle, turizmi ile ülkemizin gözbebeği olan Çanakkale’mizin tarım ve gıda konusunda da bölgenin incisi olduğu aşikar. Şehrimizin potansiyelini ortaya çıkarmak için mega projelere imza atıyor, çirfçilerimize ve üreticilerimize destek olmaya gayret ediyoruz. Dünyaya örnek olan, mega projemiz 1915 Çanakkale Köprüsü’nün çalışmaları devam ediyor. Tarım ve gıda konusunda şehrimize çağ atlatacak Ezine Gıda İhtisas OSB, Ayvacık Jeotermal Enerji İle Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas OSB ve Küçükbaş Hayvancılık gibi projeler ile şehrimizin ekonomisi, tarımız ve sanayisi gücüne güç katacak.

Bu duygularla, elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, emeğini üretime dönüştüren, emekleriyle toprağı yoğuran başta Çanakkaleli çiftçilerimiz olmak üzere, tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü tebrik ediyoruz.”

 

 

 

 

 

 

#Çanakkale #AKPartiÇanakkaleMilletvekili #BülentTuran #Jülideİskenderoğlu #14MayısDünyaÇiftçilerGünü #Mesaj #Ezine #Ayvacık Gündem #Haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı