Advert
Advert
Advert

Tacettin Aslan için Fahri Doktora Ünvanı Tevcih Töreni Düzenlendi

Tacettin Aslan için Fahri Doktora Ünvanı Tevcih Töreni Düzenlendi
Tacettin Aslan için Fahri Doktora Ünvanı Tevcih Töreni Düzenlendi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 593 kez okundu.
Advert

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından ülkemiz ve ilimizin istihdamına, üretimine ve ekonomisine büyük katkılar veren İÇDAŞ'ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Aslan için Fahri Doktora Ünvanı Tevcih Töreni düzenlendi.


Törene; 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Eski Başbakanı ve 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Sayın Binali Yıldırım, Vali İlhami AKTAŞ, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, siyasi parti temsilcileri, il müdürleri, protokol üyeleri ve akademisyenler katıldı.


İÇDAŞ Kongre Merkezinde gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin tanıtım filminin izlenmesinin ardından ÇOMÜ Devlet Konservatuarı öğretim görevlileri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.


ÇOMÜ Devlet Konservatuarı öğretim görevlileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisinin ardından İÇDAŞ'ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Aslan’ın anlatıldığı  “Emanet” konulu kısa film izlendi.


Ardından İÇDAŞ'ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Tacettin Aslan için düzenlenen Fahri Doktora Ünvanı Tevcih Töreninde 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Eski Başbakanı ve 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Sayın Binali Yıldırım, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.


Yapılan konuşmaların ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Fahri Doktora Ünvanı Tevcih Töreni için gönderdiği ve hitaplarının olduğu videolu mesaj izlendi.