Advert
Advert
Advert

Başkan Gökhan ve ÇAKAB Üyesi Belediye Başkanları Düzenli Depolama Alanını Gezdi

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇAKAB üyesi Belediye Başkanları ile birlikte Düzenli Depolama Tesisini ziyaret etti.

Başkan Gökhan ve ÇAKAB Üyesi Belediye Başkanları Düzenli Depolama Alanını Gezdi
Başkan Gökhan ve ÇAKAB Üyesi Belediye Başkanları Düzenli Depolama Alanını Gezdi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1492 kez okundu.
Advert

2 Temmuz 2021 Cuma günü Düzenli Depolama Tesisine gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak Başkan Gökhan ve birlik üyesi Belediye Başkanları, SUEZ Çanakkale RR Atık Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Metin Suadiyeli ve firma yetkilileri ile çalışma ofisinde bir araya gelerek tesiste gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tesis faaliyetlerine ilişkin yapılan bilgilendirmenin ardından Başkan Gökhan ve Belediye Başkanları, yapımı tüm hızı ile devam eden Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisini gezdi. Önümüzdeki aylarda faaliyete başlaması planlanan tesisi firma yetkilileri eşliğinde gezen Belediye Başkanlarına, tesisin çalışma prensiplerine ilişkin bilgilendirilmede bulunuldu. 

Tesis Gezisinin ardından Başkan Gökhan ve ÇAKAB Üyesi Belediye Başkanları, firma yetkilileri ile birlikte SUEZ'in 2. yılı pastasını kesti.

Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi Hakkında

Mekanik ve Biyolojik Ayrıştırma Tesisi evlerimizden çıkan atıkların içerisindeki geri kazanılabilir malzemeleri ayrıştırma kabiliyetine sahip olacak ve tam otomatik kontrol odasından (SCADA) yönetilebilecektir. Poşet açıcı ve elekler vasıtası ile boyutlandırılan atıklar ayrıştırma işlemini kolaylaştıracaktır. Daha sonra metal, alüminyum, plastik, karton ve kağıt gibi geri kazanılabilen malzemeleri balistik, optik, manyetik ve eddy current gibi ayrıştırıcılar yardımı ile ayıracaktır. İleri teknoloji ürünü olan bu ayrıştırıcılar, geri kazanılabilen malzemeleri ayırdıktan sonra balya pres makinasıyla balyalanarak ilgili geri dönüşüm tesislerine sevk için hazır hale getirilecektir. Geri kazanılamayan fakat yanma özelliğine sahip maddeler ise önce kırıcılarda kırılarak küçültülecek , sonra kurutma hollerinde kurutularak atıktan türetilmiş yakıt olarak (ATY)satışa hazır hale getirilecektir.