Advert
Advert
Advert

Niyazi Önen Gıda, prestijli listelerde hızla yükselmeye devam ediyor

Çanakkale’nin Gururu: Dardanel global yatırımları ile dikkat çekerken Niyazi Önen Gıda, prestijli listelerde hızla yükselmeye devam ediyor

Niyazi Önen Gıda, prestijli listelerde hızla yükselmeye devam ediyor
Niyazi Önen Gıda, prestijli listelerde hızla yükselmeye devam ediyor Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1414 kez okundu.
Advert

Yatırım ve istihdamıyla Türkiye sanayisinde önemli başarı hikayelerine imza atan Niyazi Önen Gıda, ISO İkinci 500 Büyük Kuruluş listesinde yerini aldı.

 

Dardanel ise, IS0 500 listesinde bu yıl devler ligine çıkmış ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan dünyanın en itibarlı listelerinden Fortune 500’de de yerini almıştı. Yunanistan’ın dondurulmuş balık ve deniz ürünleri pazarında lider G. Kallimanis’in devir anlaşmasını da imzalandığını açıklayan grubun ülke ekonomisine sağladığı katma değer artarak devam ediyor.

Yatırımları ve istihdamıyla Türkiye’nin sanayide yazılan önemli başarı hikayelerinden birine dönüşen Dardanel’in yükselişi sürüyor. Dünyanın en itibarlı iş dünyası yayınlarından Fortune tarafından gerçekleştirilen “Fortune 500 Türkiye” araştırmasında yerini alan Dardanel, listeye 373’üncü sıradan girdi. Daha önce İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” ve Ekonomist’in “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasında sıralamaya giren Dardanel, tüm bu araştırmalarda Çanakkale’nin en büyük şirketi olmayı da başardı.

Dardanel güvencesiyle lezzet ve sağlığı bir arada sunan Niyazi Önen Gıda ise, ISO İkinci 500 Büyük Kuruluş listesinde 292.798.377 milyon tutarında net satışıyla 414. Sırada yerini aldı.

 

“ÇANAKKALE’DE ÜRETİYOR, TÜM DÜNYAYA İHRAÇ EDİYORUZ”

1984 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Dardanel’in İcra Kurulu Başkanı Mehmet Önen, “Çanakkale’de doğmuş, önceliğini bölgesine ve ülkesine veren bir sanayi kuruluşu olarak, bir kez daha bölgemizin lider şirketi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dardanel olarak her zaman en büyük hedefimiz, sofralardan sağlığı ve balığı eksik etmemek. Bunun için Ar-Ge ve inovasyon başta olmak üzere çeşitli yatırımlara imza atarken, üretime ve istihdam yaratmaya nefes almadan devam ediyoruz. Amacımız, Türkiye’nin gıda sanayisinde global bir şirket olarak tüm dünyaya açılmak. Ülkemizin ton balığı ve deniz ürünlerindeki deneyimini dünyaya taşımaya, ihracat coğrafyamızın genişlemesiyle birlikte global pazar payımızı artırmaya devam edeceğiz. Tüm şirketlerimizle ülkemize sağladığımız katma değeri global bir vizyon ve yerel değerlerle sağlıyoruz ” açıklamasını yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #dardanel #niyaziönen #gıda #mehmetönen #balık #yunanistan #ekonomi #gündem #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İŞKUR TÜM BİRİMLERİYLE KAMPÜSTE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELİYOR
İŞKUR TÜM BİRİMLERİYLE KAMPÜSTE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELİYOR
İŞKUR ÖĞRENCİLERE BEDEN DİLİNİN KULLANIMI KONULU SEMİNER VERDİ
İŞKUR ÖĞRENCİLERE BEDEN DİLİNİN KULLANIMI KONULU SEMİNER VERDİ