Advert
Advert
Advert

GEBE OKULU PANDEMİ TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE AÇILDI

​Pandemi nedeniyle bir süredir yüz yüze yapılamayan ancak uzaktan eğitim şeklinde verilen Gebe Okulu eğitimleri pandemi tedbirleri çerçevesinde tekrar başladı.

GEBE OKULU PANDEMİ TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE AÇILDI
GEBE OKULU PANDEMİ TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE AÇILDI Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 700 kez okundu.
Advert

Pandemi nedeniyle bir süredir yüz yüze yapılamayan ancak uzaktan eğitim şeklinde verilen Gebe Okulu eğitimleri pandemi tedbirleri çerçevesinde tekrar başladı.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nden yapılan  açıklamada şu ifadelere yer verildi : "Gebe Okulumuza katılan anne adayları, eğitimlerde gebelik döneminde beslenme, egzersiz, anne karnında bebeğin gelişim süreçleri, doğru emzirme, anne sütü faydaları ve yeni doğan bebek bakımı gibi pek çok konuda eğitim alacaklar. Aynı zamanda Gebeliklerini ve doğum anını rahat geçirmeleri için gebelik egzersizi yapılacak.

Temel amacın; bireylerin kendilerini anne ve babalığa hazır hissetmelerini sağlamak ve eşlerin arasında güçlü ilişkiler ve verimli bir iş birliği oluşturmak, anne adayına doğum eylemiyle baş etmeyi öğretip olumlu bir doğum deneyimi kazandırabilmek, doğum şekline karar vermek konusunda kişinin kendisini güçlü hissetmesini sağlamak, anneye bebek bakımına yönelik beceriler kazandırmak, gebenin doğum sonrası dönemde rahat bir lohusalık geçirmesini sağlamak olan Gebe Okulu’nda ayrıca gebelikte tehlike belirtileri ve doğum sonrası gebelikten korunma konularında da eğitimler verilecek."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #pandemi #yüzyüze #gebeokulu #gebelik #anneadayları #beslenme #egzersiz #bebekgelişimi #doğum #gündem #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ’lü Akademisyenden Müsilajla Mücadeleye Katkı
ÇOMÜ’lü Akademisyenden Müsilajla Mücadeleye Katkı
ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KARİYER PLANLAMA SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR
ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KARİYER PLANLAMA SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR