Advert
Advert
Advert

Otizmli Çocukların Psikomotor Eğitimi için Yeni Yazılım Geliştirme Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Otizmli Çocukların Psikomotor Eğitimi için Yeni Yazılım Geliştirme Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi
Otizmli Çocukların Psikomotor Eğitimi için Yeni Yazılım Geliştirme Projesi Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1802 kez okundu.
Advert

“Developing New Software for Psychomotor Reeducation of Children with Autism” (Otizmli Çocukların Psikomotor Eğitimi için Yeni Yazılım Geliştirme) başlıklı ve 2020-1-TR01-KA205-081611 kodlu projenin tanıtım toplantısı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesinde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan projenin tanıtım toplantısına; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç ve Genel Sekreter Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu'nun yanı sıra çok sayıda akademisyen katıldı.

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Nergis Ramo Akgün’ün yürütücülüğünü yaptığı projede Prof. Dr. Salih Zeki Genç ve Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal araştırmacı olarak görev alıyor.    

Otizmli çocukların psikomotor gelişimlerine, kolay, eğlenceli, neşeli ve motivasyonel yollarla katkı sağlayan bir yazılım geliştirmek amacıyla başlayan proje, 2020-R1 Başvuru döneminde ve Erasmus + Gençlik programı KA2 Stratejik ortaklıklar çağrısı kapsamında Türkiye Ulusal Ajans tarafından en yüksek bütçe ile (173.770.00 €) desteklenen proje oldu.  

ÇOMÜ Koordinatörlüğünde yürütülen proje, Makedonya’nın Skopje (Üsküp) kentinde bulunan Cyril and Methodius, Bulgaristan’ın Sofya kentinde bulunan Sofia Üniversitesi St. Kliment Ohridski ve Çanakkale Teknopark’ta AR-GE faaliyetlerini yürüten Piriteknoloji Eğitim Hiz. Teknoloji ve Tic. Ltd. Şti. isimli ARGE firmasının ortaklığında Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Muzaffer Özdemir koordinatörlüğünde yürütülüyor.