Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ’de Tarım 4.0. Yaygınlaştırma Etkinlikleri Gerçekleşti

ÇOMÜ’de Tarım 4.0. Yaygınlaştırma Etkinlikleri Gerçekleşti
ÇOMÜ’de Tarım 4.0. Yaygınlaştırma Etkinlikleri Gerçekleşti Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1740 kez okundu.
Advert

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)  AB projelerinden “Proanım - Probıotıcs In Anımal Husbandry" eğitim toplantısı ve (Agriculture 4.0. Information and Communication Technology for future Agriculture-2018-1-TR01-KA202-058233) Tarım 4.0. yaygınlaştırma etkinlikleri gerçekleşti.

Eğitim toplantıları ve etkinlikler; Litvanya, Bulgaristan, Sırbistan, Moldova, Balıkesir Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesinden çok sayıda katılımla üniversitemiz öğretim üyeleri Prof. Dr. Kemal Çelik ve Prof. Dr. Harun Baytekin yönetiminde gerçekleştirildi.

İnsan ve hayvan yaşamında probiyotiklerin öneminin ele alındığı eğitim toplantısında Prof. Dr. Çelik probiyotiklerin terapötik özelliklerinin özellikle sağlık alanında her geçen gün daha iyi anlaşıldığını, gerek insan gerek hayvan sağlığında geleneksel beslenmenin öneminin bir kez daha ortaya konulduğunu söyledi. Tarım 4.0 ile geleceğin tarımsal üretiminin şekillendirildiği ülkemizde bu alanda çiftçilerin eğitime ihtiyaç duyduklarını ifade eden Prof. Dr. Harun Baytekin, bitirilen proje ürünlerini proje e-öğrenme sayfasında(digifarm.eu) tanıttı.