Advert
Advert
Advert

Yurt ve Ev Bulma Konusu İle İlgili Yaşanan Sıkıntılar, Mağduriyetler

Yurt ve Ev Bulma Konusu İle İlgili Yaşanan Sıkıntılar, Mağduriyetler
Yurt ve Ev Bulma Konusu İle İlgili Yaşanan Sıkıntılar, Mağduriyetler Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 547 kez okundu.
Advert

Demokrasi ve Atılım Partisi Çanakkale İl Başkanı Av. Berkan Karaca üniversite öğrencilerinin yurt ve ev bulma konusundaki yaşadığı mağduriyetlere ilişkin açıklamalarda bulundu :

 

 “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite’mizin mevcut öğrenci sayısı 41.204 olup; 2021 ÖSYS kontenjanı ile birlikte ilimizin toplamda 51.856 öğrenciye ev sahipliği yapacağı öngörülmektedir. Bu sayının 35.014’ü Merkez ilçede eğitim gören öğrencilerimizdir.

 

Çanakkale Merkez’de KYK yurdu kapasitesi 5.290 kız ve 2.158 erkek olmak üzere 7.448,  özel yurt kapasitesi ise 3.775 kız ve 2.099 erkek olmak üzere 5.874’dir. Sonuç itibariyle KYK yurdu ve özel yurt olarak toplamda sadece 13.322 öğrenci kapasitesi söz konusudur.

 

Bununla birlikte pandemi döneminde herhangi bir destek alamamaları sebebiyle 22 özel yurt bu süreci atlatamayarak kapanmak zorunda kalmıştır.

 

Yukarıda verilerini detaylı olarak açıkladığımız üzere Çanakkalemizde yeterli sayıda KYK ve özel yurt olmadığı gibi, mevcut olan özel yurtların bir bölümü de iktidarın kötü yönetimi nedeniyle maalesef kapılarını kapatmak durumunda kalmıştır. 

 

Tüm bu gelişmeler ışığında yakın bir zamanda üniversitelerin açılacak olması nedeniyle ev ve yurt arayan öğrencilerimiz  haklı serzenişlerde bulunarak yurt ve konut yetersizliği ve ev kiralarının pahalılığı nedeniyle mağduriyetlerini dile getirirken, Cumhurbaşkanı yine gençlerimizi düşmanlaştırarak, yalancılıkla hatta öğrenci dahi olmamakla suçlamaktadır. 

 

İktidarın görevi vatandaşını düşman görmek değil; aksine onları dinlemek, anlamak ve sorunlarına çare bulmaktır. Bu süreçte de yetkililer tarafından yurt ve ev bulamayıp mağdur olan öğrencilerimize ivedi bir şekilde somut çözümler sunulmasını bekliyoruz. Deva Partisi olarak her zaman gençlerimizin yanında olacak, tüm vatandaşlarımızın dertlerine çözüm bulacağız”  ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #devapartisi #devapartisiçanakkaleilbaşkanı #berkankaraca #öğrenci #yurt #evbulma #üniversite #çomü #kyk #gündem #haber #sıkıntı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İŞKUR her yerde
İŞKUR her yerde
İstanbul Girls Orchestra Konseri Gerçekleştirildi
İstanbul Girls Orchestra Konseri Gerçekleştirildi